Manuel lensler, keskinlik, renk, arka plan bulanıklığı, görüntü kalitesi

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
1,244
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Merhaba; bu muhtemelen "bölücü" konulardan biridir, çünkü her zaman, yeni nesil lenslerin çok daha iyi olduğunu kesin bir şekilde reddedecek olanlar olacaktır. Öte yandan; eski, klasik lenslerden bazılarını deneyen herkes (eski lenslerin) bazılarının yalnızca "yenilendiğini" ve aynı optik "malzemelerle" çok daha yüksek fiyat seviyelerine çıkarıldığını görebilir. Sonuçlar, görüntü kalitesi harika olabilir, ancak otomatik odaklama eksikliği vardır. Birçok klasik lens, telefoto, zoom ve sabit odaklı lens satın aldım ve örneğin Canon FD 50mm 1.8'in, daha küçük diyafram açıklıklarıyla kullanıldığında gerçekten iyi olduğunu söylemek istedim. Son zamanlarda, Pentax SMC -M 50mm 1.7 hakkında bazı incelemeler buldum ve hatta çok daha pahalı "modern" lenslerle karşılaştırıldığında üstün sonuçlar sunduğunu açıkladı. Bu Pentax modeli veya benzer Minolta, Nikon veya diğer markalardan olanlar hakkında deneyimi olan var mı?