Makro Testi - Alternatifler Neewer Uzatma Tüpleri & Polaroid Makro Filtreleri

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
2,117
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Makro fotoğrafla çok ilgilenmiyorum ama geçen yıl bir noktada Neewer 10mm ve 16mm Uzatma Tüpleri ile Polaroid 67mm Makro Filtreler (+2/+4/+10) setini satın almaya karar verdim. Bunlar, pahalı bir özel makro lens yerine uygun fiyatlı bir alternatif olarak kullanıldı. Sonunda, Neewer 10+16mm'u Sony 28mm F2, Zeiss Batis 85mm F1.8 ve Sony GM70-200 F2.8+2x Telekonverter (@400mm) cihazlarına bağlayarak bazı saatlerle testler yaptım. Ayrıca, Zeiss Batis'i Neewer Tüpleri + Polaroid Makro Filtreleri kombinasyonuyla birkaç çekim yaptım. Tüm fotoğraflar, lens ile konu arasındaki en yakın mesafeden çekildi. Manuel odak, diyafram ve pozlama ayarları yapıldı. ISO otomatik olarak ayarlandı. Birkaç gönderide birden fazla resim yayınlayacağım... Sony 28mm ile başlayalım: Resim 1, F8 diyafram açıklığı, 0,5 saniye pozlama süresi ve ISO3200 değeriyle çekildi. Resim 2, F8 diyafram açıklığı, 1 saniye pozlama süresi ve ISO400 değeriyle çekildi. Sevgili ziyaretçimiz, hoş geldiniz! Kayıtlı üye olarak burada bir resim göreceksiniz... Sadece ücretsiz olarak kaydolun – Yeni üyeleri her zaman memnuniyetle karşılıyoruz!