Lightroom - Şimdi nasıl çalışıyor?

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
973
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
LR sürümlerini 2 ile 4 arasında kullandım. İyi idi. Daha yakın zamanda Capture One Pro for Sony sürümlerini 8 ile 10 arasında kullandım. İlk Alpha kamaramı aldığımda, C1-Sony 50 dolardı, harika bir değer. Mükemmel sonuçlar üretiyor ama arayüzüne bayılmadım. 11'e yükseltme yapmadım, çünkü tanıtılan iyileştirmeler ilgimi çekmedi. Şimdi 12'yi düşünüyorum. Mevcut LR ile karşılaştırmak istiyorum. Ama ürünü şu anda anlamıyorum. Umarım birisi yardımcı olabilir. Adobe 3 plan tanıtıyor, biri aylık 53 dolar olduğuna göre onu unutalım ve ikisi aylık 10 dolar. Onlara bakalım. Hoş geldiniz, sayın ziyaretçi! Kayıtlı üye olarak burada bir resim göreceksiniz… Sadece buradan ücretsiz kayıt olun – Yeni üyeleri her zaman mutlu karşılıyoruz! Adobe Photoshop veya portfolyo web sitesi kullanmayacağım ve 20 GB'den çok daha faydalı olan 1 TB bulut depolama var. Bu yüzden "Lightroom CC planı" ilginç. Peki bulutları nasıl işliyor? Bu harika görünüyor ama gerçekten her şeyi kapsıyor musunuz? Bu gerçekleşmeyecek, çeşitli nedenlerden dolayı. Yani bu bulut nasıl çalışıyor? Bu sadece deli saçmalığı. Bilgisayarım yaklaşık 8 TB depolama alanına sahip, üç farklı konumda düzgün bir şekilde yedeklenmiş. Tüm fotoğrafları senkronize etmek için hiçbir sebep yok ve yapmam gereken pek çok neden var. Tam da bu nedenle "Lightroom CC planı"nın ücretsiz deneme sürümüne direndim. Bilgisayarımın fotoğrafları tarayan ve her birini dışarıya çıkaran bir yazılımı yüklemeyeceğim. Yine de telefon ve tablette LR kullanmak harika olurdu, o zaman "Fotografi planı" nedir? "Adobe Creative Cloud Fotografi planı, Lightroom CC fotoğraf hizmetini içerir böylece fotoğraflarınızı kolayca düzenleyebilir, organize edebilir, depolayabilir ve paylaşabilirsiniz" yazıyor ancak bu her şeyi senkronize etmeyi gerektirir, değil mi? SSS, senkronize etmek istediğiniz fotoğrafları seçemeyeceğinizi belirtiyor. Dolayısıyla, bunun çalışması için 20 GB bulut depolamadan yaklaşık 2 TB'ye yükseltme yapmalıyım. Ve bu gerçekten kafa karıştırıcı. Sadece LR CC ve LR Classic CC'yi birlikte kullanmanın, onları senkronize etmekten başka bir yolu olmadığı gibi görünüyor. Ama bu mantıklı değil. Adobe'nin pazarlama ve destek materyalleri dikkate alındığında anladığımın doğru olacağı pek mümkün görünmüyor. Gerçekte nasıl çalışıyor?" Son düzenleme: 7 Mart 2019, thefsb