LensTagger, eski lenslerle çekilmiş (veya filmde) görüntülere Lightroom meta verileri eklemek için kolay bir yöntemdir ve ek kısayol sunar.

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
2,180
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Merhaba, Lightroom'da görüntülerinizin metadata eklemesini nasıl yapacağınıza dair bir rehber yayınladım ve bunu LensTagger* adlı bağış yazılımı eklentisini kullanarak gerçekleştiriyoruz. LensTagger, veya: eski camlarda çekilmiş veya film üzerinde çekilmiş görüntülere metadata eklemek

Eklentiyi kullanmak oldukça basittir, tek sıkıntı her seferinde birkaç Lightroom menüsünü geçmek zorunda kalmaktır. Ancak, en azından Mac'teyseniz buna bir çözümüm var. LensTagger'ı kendi seçtiğiniz basit bir kısayol tuşu ile çağırmanızı sağlayan bir Automator servisi yazdım.

Detaylar için lütfen blog yazısını okuyun (oldukça açıktır ama talimatları takip etmeniz gerekecek).

Benim standart bir Lightroom kurulumum yok (yani Lightroom uygulamam genellikle "Uygulamalar" klasörü kökünde değil), bu yüzden hazır bir dosya sağlayamadım ancak dediğim gibi kopyalayıp yapıştırmak ve rehberimi takip etmek gerçekten çok kolaydır.

Ve LensTagger eklentisini beğendiyseniz, lütfen geliştiren kişiye (Dirk Essl) en azından bir bira teklif etmeyi unutmayın.

*Eklentiyi şuradan indirebilirsiniz: http://www.essl.de/wp/software/lenstagger-lightroom-plugin/