Lensleri saklamanın en iyi yolu nedir?

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
974
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Her zamana kadar lenslerimi ve kiti kamera çantalarımda saklamanın sorun olmadığını düşünüyordum - sonuçta onlar hoş ve yastıklı ve onları sıkıca tutacak şekilde tasarlanmışlardı, değil mi? Lenslerimi yükselttiğimde eski lenslerimden bazılarını sattım, ancak bazılarından mantar belirtileri göstermesi nedeniyle birkaçını geri aldım. Bu benim için bir yenilikti, bu yüzden daha fazla araştırma yaptım ve nemin lenslere girmesi durumunda, özellikle içeride bazı tozlar varsa, bu bir sorun olabileceğini öğrendim. İnternette ekipmanı titizlikle kuru koşullarda saklamanın önemini buldum ve elbette bunun ucuz ve pahalı çözümleri olduğunu tahmin edersiniz. Ucuz olanı tercih ettim - çünkü yüksek nemli bir bölgede yaşamıyorum. Yaklaşık 20 gram silika jel paketlerinin atıldığı ağızı kapalı plastik kasalarım var (£10 civarı). Ayrıca buzdolabı şarap tutucularını buldum, telefoto lenslerimi mükemmel bir şekilde tutmak için onları kullanıyorum (£1.75 civarı) linki aşağıdaki gibidir: [link]. Herhangi bir mantar öldürmek için (temizlemez ama) küçük bir UV sanat lambasına yatırım yaptım, onu plastik kasaların içine yerleştiriyor ve lenslerimi nemli veya ıslak koşullarda kullandıktan sonra 30 dakika boyunca aydınlatıyorum.