Kuş gözlemi uyumlu lensler mi satın alınmalı ya da yeni mi alınmalı?

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
2,133
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Kullandığım Fuji setimi değiştirmek amacıyla satın aldığım kullanılmış bir a7r II'ye sahibim. Hala bir canon 7d mark II ve bir canon 400 5.6 ile sigma 150-600 contemporary objektifim var. Gerçekten her iki objektife de ihtiyacım yok. Biliyorum ki a7r II'nin otomatik fokus özelliği kuş fotoğrafçılığı için yeterli değil, bu yüzden bu iş için çalışabilecek yeni bir gövde satın alma planım var. Ama şu anda 7d'yi ve bir objektifi satabilir ve bir adaptör satın alabilir ya da üçünü birden satarak doğal bir Sony objektife geçiş yapabilirim. Sony'ye yeni olduğum için insanların fikirlerini almak isterim. Henüz çok fazla hızlı uçan kuş (BIF) fotoğrafı çekmiyorum. Bu konudaki becerilerim üzerinde hala çalışıyorum, bu yüzden a7r II'nin otomatik fokus özelliğinin bunun için yeterli olacağını düşünüyorum. Sony'nin gövde içi titreşim engelleme özelliği ile Sigma'nın bu avantajı ortadan kalkıyor. R II'nin çözünürlüğü düşünüldüğünde, Sigma'nın daha uzun menzil avantajını ortadan kaldırabilir mi?