Komik ve Sahte "Fransız" A7000 söylentisi!

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
970
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Gerçek olmayan Fransız A7000 dedikodusunu bana gönderen birileri çok çalıştı. Fransız okuyucular keyfini çıkaracaklar ---- Le A7000 programlandı mı? Onaylıyorum. Herkes Sony'nin 90'larda yaptığı "Hayal ettim, SONY gerçekleştirdi" Fransız reklamını hatırlar. Sony, "L'Arlésienne" veya "touvientApointAquisAitAttendre" (neyse...) olarak sevgiyle anılan yeni A7000'un piyasaya sürülmesi üzerinde çalışıyor. Slogan şöyle olabilirdi: "Bekliyorduk, Sony hala yapmadı." O günü iple çekiyorum, beni getirmediğin oyuncağı görmek için güneşin doğmasını sabırsızlıkla bekliyorum ve ne yazık ki A7000 bu yılki yılbaşı hediyesi olmayacak (babası kesinlikle kötü biri). Ama sizi üzmemek adına, sızdırılan bazı SONY Ar-Ge hizmetlerinden gelen ürün özellikleri hakkında önceden bilgi sahibi ve özel olarak bilgilendireceğim. Hala var olmayan bir ürün hakkında kişi bilgilendirme yapmaya başladıkça, sis yavaşça dağılmaya başlayacak. Hazır olun çünkü bu çılgın detayları duyunca şaşıracaksınız: İki büyük yenilik (hatta devrim niteliğinde diyebilirim): 7 eksenden sabitleme ve LA E A7 halkası. Pazarlama tutarlılığı amacıyla, A7000'ün 7 rakamının kullanıldığını fark etmişsinizdir (bravo Sony); sabırsızlanıyorsunuz ve "7 kadar kırk" diye sesleniyorsunuz (çok abartılı olmayayım), ama daha... O zaman detaylara geçelim: - 7 eksenli sabitlemeye 6. eksenden başlayalım: A7000, alpha 7'lerde zaten tanıdık olan 5 eksene ek olarak zamanla sabitleme sunacak. Böylece 7 saniye, 7 dakika, 7 saat (bu karmaşıklaşıyor), 7 gün, 7 hafta boyunca çekim yapmak için sabitlemeyi seçebileceksiniz (7 hafta boyunca cihazı tutmak için maksimum sayıda Facebook arkadaşı bulmalısınız). A7000'ün lityum pili ne gibi dayanıklılık gösterecek demişken, bunu hayal mi ediyorsunuz? Sony yapacak. A7000, sabitleme modunu kullanmak isterseniz 7 hafta boyunca A7000'u besleyecek olan 7 kilo ağırlığında bir harici lityum pil bağlamak için ikinci bir USB bağlantı noktasına sahip olacak (evet, yine büyülü 7 rakamı). Ve peki 7. eksende ne var? Bu, 6. ekseni yansıtan bir pazarlama buluşu. Bu harici pil, otomatik olarak kartınızı 7000 Avro karşılığında (unutulmayacak bir rakam) etkinleştirecek. Pilin referans numarası NP FW7000 olacak (sonunda, 7kg için 7000 referansı, A7000 için 7000 Avro, bu kadar basit). Peki LA E A7 halkası, ona da geleceğim, geleceğim! Bir ipucu, E, Expresso için. A7000 beklememizin nedeni, NESPRESSO ile arayüz geliştirme sürecinin gecikmesidir. LA E A7 halkasını bir Expresso La E A4 gibi düşünün, üzerine Sony veya diğer objektiflerinizi monte edebileceğiniz bir A montajı (