Kamera GPS'i

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
948
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Fotoğraf makinesindeki yerleşik GPS'in haritalamada kullanılmasının sona ermesine yalnız mı üzülüyorum? a99'umdaki GPS'i seviyorum ve a68'imde olmamasını özlüyorum (ancak a68'imde seyahat/manzara fotoğrafçılığı yerine vahşi yaşam için kullanıyorum, bu yüzden bu durum çok da kötü değil). E-mount kameralara geçişte ağır bir yük olan GPS eksikliği yüzünden tereddüt ediyorum. Bildiğim kadarıyla bir akıllı telefon aracılığıyla yer işaretleme yapabilirsiniz - ama bende bir akıllı telefon yok ve istemiyorum. - Normal telefonumu bile nadiren kullanırım, ve kesinlikle dışarıda fotoğraf çekerken telefon görüşmeleri, mesajlar vb. ile rahatsız olmak istemem! GPS'in önceden uydu tespiti yapmak için yavaş olduğunu biliyorum, ancak bu artık eski teknoloji. Ayrıca GPS'in pilleri tükettiğini anlıyorum - ancak çoğu fotoğrafçının yedek pilleri vardır, değil mi? Veya pil ömrü yerine yer işaretleme önemliyse GPS'i kapatırlar. E-mount kameralarda GPS bulunan hiç mi model olmadı?