Iris konuları - kiti lensiyle A6300'üm, yüksek kaliteli lenslerle A7RII'yi geride bırakıyor.

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
2,231
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Son günlerde bildirildiği gibi, A7RII modeli yeni 50mm, 85mm ve GM lenslerle, ve en azından 55mm F/1.8 lensin firmware sürüm 2 ile birlikte A7RII (ve başkaları gibi görünüyor) gövdesinde AF-C modunda odaklanmadan önce diyaframı kısarak çalışıyor. Bu büyük bir sorun çünkü bu, (örneğin) loş ışıklı stüdyo ortamlarında AF-C'yi kullanmayı imkansız hale getiriyor. Ciddi stüdyo çalışmaları için bu, A7RII modelinin GM lenslerle ve diğerleriyle değeri olmadığı anlamına geliyor. Dün gece ve bu sabah tekrar denedim. Kit lens ile A6300 modelimi ve 55mm lens ile A7RII modelimi test ettim. Sonuçlar üzücü. A7RII ile 55mm lensle F/3.5'te PDAF odaklama yapabildim ancak F/4'te hiç PDAF çalışmadı ve CDAF sürekli arayış halindeydi. 16-50 kit lens ile A6300 modelinde PDAF kullanarak her diyafram açıklığı ayarında odaklama bulundu. Bu kadar ciddi bir sorun ki Canon'a geri dönmeyi düşünüyorum. Bazı Canon lensler AF-C kullanırken diyaframı F/2.8'e kadar kısarken, Sony gibi F/4 ya da F/8 gibi değil.