Hangi tripodu almalıyım?

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
992
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Yakın zamanda, ikinci el bir Vanguard Alta Pro 2+ karbon fiber tripod satın aldım, GH-300T tabancalı tutma kafasıyla birlikte. Eğer topun gerilimini daha yüksek tutarsanız, başparmağı kilitlemek gerçekten zor oluyor. Bu yüzden, ürünü iade ediyorum (ayrıca başparmak kilidinin kauçuğu da düştü). Sorum şu: Bu kadar zor kullanılması gerekiyor mu? Vanguard ALTA PRO 2+ 263AGH Alüminyum Tripod ile GH-100 tabancalı tutma kafasına bakıyorum. Onunla aynı sorunu yaşar mıyım (bu yeni, kullanılmamış)? Diğer bakmış olduğum ürün ise Manfrotto MT190CXPRO4 Karbon Fiber Tripod ve 322RC2 tabancalı tutma kafası. Hangisi en iyi çalışır? Vanguard'daki çift slot düzenini beğeniyorum, fakat başparmak kilidi hakkında endişeliyim. Garip olan, orijinal GH-100'ün yalnızca topu hareket ettirmek için bir düğmesinin olmasıydı - neden değiştirdiklerini bilmiyorum. Tabancalı tutma kafası ihtiyacımın nedeni, ürünleri çevrimiçi listeleyebilmek için kameranın konumunu defalarca değiştirmem gerektiğinden hızlı ayarlama yapabilmem. İki tripodun linkleri aşağıdadır. B&H üzerinden satın alacağım, çünkü onların kredi kartına sahibim ve 6 ay taksitle alma imkanım var. Ne düşündüğünüzü bana bildirin. Şimdiden teşekkürler.
https://www.bhphotovideo.com/c/product/1346935-REG/vanguard_alta_pro_2_263agh.html