Hangi lensleri almalıyım - fotoğrafçılığıma ilişkin bir değerlendirme - garip!

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
2,117
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Canon dslr'ımı muhtemelen Sony A7 (bir şey) A7rii ya da A7sii'ye geçişimle ilgili birkaç yazı gönderdim. Bunun nedeni, genellikle 24-70L'li 1 serisi gövde ve aynı zamanda kamerayla video çekmem sonucu dışarıdayken oldukça ağır bir çanta oluşması. Amacım, bu iki cihazı bir araya getirerek harika bir makine elde etmek. Sony'nin 24-70'e dayalı sunumuna yönelik hayal kırıklığımı yorumladım ve bu nedenle 2 Batis prime, Sony 16-35 ve harika Sony 55 gibi alternatifleri inceledim. Hem fotoğraf hem de video çektiğimden, odak uzunluğu ile oynayabilmem için zoom ideal olur ancak buradaki büyük oyun, aradığım görüntü kalitesi olduğu için daha iyi, zahmetsiz olmasa da prime'ları düşünüyorum. Son 2 yılda çektiğim fotoğraflardaki odak uzunluklarına Adobe Bridge'te baktığımda oldukça utandığımı söylemeliyim. 24-70 lensine dayanarak, çektiğim fotoğrafların %50'sini zoom'un her iki ucunda da eşit olarak çekiyorum, geri kalanlar ise genellikle dengeli dağılmış ancak genellikle geniş açıya doğru ağırlıkta. Bu, bana 25 ve 85 Batis prime'larım olsaydı, yıllar boyunca lüksünü yaşadığım ortayı neredeyse hiç özlemeyeceğimi gösteriyor. Bununla birlikte, bunun video çekimlerimi hesaba katmadığını belirtmeliyim, ancak gerçekte, genellikle zaten geniş bir açıda çekim yaptığımı biliyorum - muhtemelen yaklaşık 35 mm eşdeğerinde 35 mm. Bu noktanın amacı - gerçekten farklı bir şey değil, sadece zoom halkasını uçlara çevirmekten başka bir şey yapamama hissimden biraz şaşırmış olmam...