Giyim fotoğrafçılığı için lens

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
948
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Merhaba, genellikle giysi fotoğrafçılığı yapıyorum (giysiler düz bir şekilde yerleştirilir ve kamera yere bakan bir şekilde yüksekten yaklaşık 3,5-4 ft yükseklikte konumlandırılır) ve şu anda Sony A6000 modelini sigma 16mm lens ile kullanıyorum. Oldukça iyi çalışıyor. Sanırım beklendiği gibi bir miktar fıçı distorsiyonu var. Yükseltme yapmayı düşününce tam kare bir model (muhtemelen Sony AS iii) ve lens seçeneklerini araştırıyorum. Sigma 24mm-70mm F2.8 DG DN art lensi düşünüyorum çünkü giysi fotoğrafçılığı ihtiyaçlarımı karşılamakla kalmayıp portreler, video çekimleri gibi diğer alanlarda da kullanmayı umuyorum. Sigma aynı zamanda Sony G serisiyle benzer bir performansa sahip ve oldukça daha ucuz görünüyor. Giysi fotoğrafçılığı için sabit bir lens kullanmak, zoom lens kullanmaktan daha faydalı olur mu? Mümkünse fıçı distorsiyonundan kaçınmak istiyorum ama birçok pahalı ekipman satın almaktan da kaçınmaya çalışıyorum. Fikir ve önerilere açığım.