Giriş/Lens satın alma kararı

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
2,252
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Merhaba Arkadaşlar! İlk kez forumda olduğum için umarım doğru yapabilirim. Benim adım Michel, İsviçreliyim ve kendimi ileri seviye bir hobi fotoğrafçısı olarak tanımlardım. Maalesef Sony Alpha sistemine sahip pek çok kişiyi tanımıyorum, bu yüzden bir sonraki lens alışverişimde sizden yardım umut ediyorum. Şu anki lens koleksiyonum: -Zeiss Batis 18mm -Sony FE 28mm 2.0 -Sony Zeiss 55mm 1.8 -Sony 85mm 1.4 GM Fotoğrafçılık alanlarım: Astrofotografi, Otomotiv ve bazı portreler. Yani hikaye şu: Yakında Avustralya'yı seyahat edeceğim ve eşimle birlikte, prime lenslerimi sevsem de, biraz daha çok yönlü bir lens istedim, çünkü hepsini beraber götüremeyeceğimi düşünüyorum. Dolayısıyla kafamda 16-35mm GM lens ve batisimi satmak vardı. Sizce bu esneklik takasa değer mi? Diğer taraftan, yakın gelecekte 24mm/35mm/50mm (bir 1.4) gibi portre çekerken sığ derinlikli alan sevdiğim için tavsiyeleriniz var mı? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler!