Geceleri/manzara/portre çekimleri için f1.8 seven hobi sahibi için lens

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
2,233
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Hikayem garip. Son 2 yıldır kardeşimin kameralarını rastgele durumlarda kullanarak fotoğraflar çekiyorum. Her zaman seyrek olmasına rağmen, bazen güzel fotoğraflar çekebildim. Nikon ve Canon denedim ancak sonunda Sony'ye takıldım ve bu hafta bir A7 satın aldım. Şimdi sorunum hangi lensi almalıyım? Sayısız YouTube videosu ve inceleme izledim, çoğunlukla Zeiss, ama 1 tanesini seçmekte zorlanıyorum. Daha iyi fotoğraflarımın çoğuna geri dönüp baktığımda, her portre için ve çoğu diğer fotoğraf için f 1.8'de kalmayı sevdiğimi fark ettim. Bokeh'i çok seviyorum. Ama daha fazla manzara, sokak ve arka planlı portrelere girmek istiyorum. Şimdiye kadar gördüğüm kadarıyla, 35 veya 50 tek seçenekler gibi görünüyor, ancak 85, muhtemelen mezuniyet fotoğraflarını satmak için istediğim portre lensi. Sonra fiyat ve kalite geliyor. Şu an 500 verebilirim ya da yaklaşık bir ay bekleyip 700 gibi bir miktarı ödeyebilirim ama bu kadar sabırlı olamayacağımdan eminim. Bu muhtemelen en azından 6 ay belki de yıllarca tek lensim olacak. İlk lens satın alımıma yardımcı olabilecek herhangi bir destek için özür dilerim.