GAS saldırısı - ana set (24-105’in yanı sıra)

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
2,251
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Merhaba, size iyi günler dilerim. Fuji XT2'den geçiş yaptıktan sonra muhteşem A7III'ü edindiğimden beri, onunla elde ettiğim fotoğrafların kalitesinden büyülenmişim. Ana lensim mükemmel 24-105 zoom. Şimdi, düşük ışıkta fotoğraf sonuçlarımı genişletmek ve setin ağırlığını azaltmak için bazı prime lensler eklemeyi düşünerek GAS atakları geçiriyorum. Kameramı genellikle şu amaçlarla kullanıyorum: - Oğullarımın kapalı salon voleybolunu çekmek (düşük ışık, hızlı hareket) - Sahici olarak saha kenarında durmak - Zeiss 55mm f1.8 veya 85mm f1.8'i düşünüyorum, bu birkaç adım beni daha rahat bir ISO alanına getirebilir... - Uçak kokpitinde yüksek DR'ye sahip uçuş fotoğrafları çekmek, hem gün ışığında hem de gece (gün batımları, fırtınalar, dramatik görünümlü bulutlar vb.) - muhtemelen 28mm f2 artı yukarıda bahsedilen tele prime'lardan biri, - aile fotoğrafları (yakın akrabalarımın ve sevgili kedimizin rastgele portre çekimleri),- seyahat fotoğrafları (dünya çapında uçuş mola noktalarımı kullanmak - öncelikle mimari ve biraz sokak fotoğrafları). - son olarak, ama en azından son zamanlarda makro fotoğrafa ilgi duymaya başladım, bu tekniği daha da genişletmeye istekli olacağım. Bunun için ise, diğer lensim olan 70-300'ü kullanmaya başladım ve makul sonuçlar alıyorum. Son birkaç haftadır 24-105'imi seçici olarak kullanarak odak uzunluğunu 28, 35, 55 ve 85mm olarak ayarladım, bu odak uzunluklarının çekim tarzımı ne kadar iyi yansıttığını kontrol etmek için ve 35mm hariç hepsi uygun oldu. 35mm'nin bende uyandırdığı ilginç bir şey var. Daha sıkışık bir görüş alanında çekim yapmaya daha eğilimli olduğumu fark ettim ve 55mm ve 85mm bunun için birincil seçeneklerim. Şu ana kadar tüm bu odak uzunluklarını kapsayan 24-105'e prime lensler eklemenin şahsi deneyime dayalı yorumlarınıza minnettar olacağım. Elbette daha az ağırlık taşımanın avantajının yanı sıra, fotoğrafçılığım hız, netlik ve son olarak biraz daha soyut olan karakter açısından bu eklenmiş lenslerden faydalanabilir mi? Şimdiden çok teşekkür ederim, Dom