Fujifilm XT-4 Özellikler ve İnceleme

I Love Google

A7 III
Editör
20 Kas 2019
325
126
43
Ankara
Gövde
Sony A7 III
Gövde 2
Sony DSC W550
Lens
Sony FE85mm f1.8
Lens 2
Pentax 50mm f1.7
Lens 3
Pentax 28mm f2.8
Lens 4
Vivitar 55mm f2.8 Macro
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Fujifilm fanlarının merakla beklediği Fujifilm XT-4 gövdenin özellikleri ve detayları ile incelemesini bu başlıkta yapıyoruz. Yeni piyasaya sürülen Fujifilm XT-4 gövde aslında bir önceki XT-3 ile dış görünüş olarak benzerlik gösteriyor fakat donanım olarak güzel güncelleştirmeler mevcut.

fujifilm xt-4 özellikler.jpg


APSC aynasız gövde üretmeye devam eden Fujifilm bu gövdesinde geliştirdiği en önemli özellik olarak "in-body image stabilization" olduğunu söylüyor. Bu da makinenin çekeceği fotoğraflarda sallanmadan solayı gelecek bozuklukları en aza indirerek daha keskin sonuç almamızı ve daha düşük perde hızında çekim yapmamızı sağlıyor.

Fujifilm XT-4 için IBIS özelliğinin daha verimli, daha küçük ve daha hafif olduğunu belirtiyor. Video çekim özellikleri de artırılan Fujifilm XT-4 için video severlerin hoşuna giden bir özellik olduğunu söyleyebiliriz.

UHD and DCI 4K Video Kayıt Özelliği
Gövdemiz 4k 60fps video kaydı yapabilirken 1080p kayıtlarda 240fps ye kadar çıkabiliyor. Bu da bize çok iyi yavaş çekim alma şansı veriyor. 4k olarak çekilen videolarda X-Processor 4 işlemcisi oldukça güzel iş yaparken kamera sallantılarında veya hareketli görüntüler çekerken görüntünün de çok sallanmaması için de etkisini gösteriyor.

fujifilm xt-4.JPG

10 bir kayıt yapabilen Fujifilm XT-4, ayrıca içerisinde F-Log gamma ayarlarını barındırıyor. Bu da bize renksiz ham olarak çekilen vidyoların rahatlıkla color-grading işleminden geçebilmesini sağlıyor. Bu da vidyoların daha fazla dinamik aralığa çıkmasını ve zor şartlarda çekilen görüntülerin daha verimli kurtarılmasını sağlıyor.

4K 60 FPS video kaydı 400 Mbps bitrate olarak gerçekleştirilebiliyor.

Ayrıca kamera 3.5mm mikrofon jakı 2.5mm uzak bağlantı portuna sahipken bir de hoparlör adaptörü bulunuyor.


fujifilm-xt4-teknik-ozellikler.jpg

Öne Çıkan Özellik IBIS
Fujifilm tarafından kısa süre önce tanıtılan cihaz, teknik özellikleri bakımından bir dizi iyileştirme ve geliştirmeyi bünyesinde barındırıyor. Özellikle vLogler’lar için öne çıkan bir yenilik, gövdeye dahil edilmiş görüntü sabitleme teknolojisi IBIS. X-T4’ün öne çıkan özelliklerinden biri sahip olduğu 5 eksenli IBIS sistemi. Gövde için görüntü sabitleme teknolojisi olan IBIS sayesinde X-T4 6,5 stop’a kadar sallantıları engelleyebiliyor. IBIS ve X serisinin en hızlı deklanşör özelliği ile X-T4, hızlı ve keskin fotoğraf çekmeyi vadediyor.


Diğer Özellikler
Yeni modelde 26.1 MP BSI CMOS X-Trans 4 sensörü bulunuyor. X-T4 gücünü ise dört çekirdekli ‘X-Processor 4’ işlemcisinden alıyor. Yeni modelin düşün ışık hassasiyeti ise –6 EV değerinde.
X-T4’ün vizörü, 100 FPS yenileme hızına sahip olan bir elektronik vizör.

Yeni tanıtılan fotoğraf makinesi X-T’ün perde ömrü ise 300 bin olarak açıklandı. Fujifilm X-T4, 240 FPS FullHD ve 60 FPS 4K videolar çekebiliyor. Bir önceki modele göre genişletilen bataryası sayesinde 600 poz çekim imkanı veriyor.

Çift SD kart desteğine sahip olan X-T4 dahili Wi-Fi ve Bluetooth özelliğine sahip. X-T4’ün ekranının açısı değiştirilebiliyor. Bu sayede fotoğraf makinesinin ekranında faydalanarak görüntü eldeetmek çok daha rahat oluyor.

Fujifilm XT-4 Türkiye Fiyatı Ne Kadar?
Tanıtım yapıldıktan sonra ön siparişe sunulan Fujifilm X-T4 sadece gövde olarak 1699 dolarak piyasa sürülecek.


Fujifilm X-T4 fotoğraf makinesi özellikleri:
 • 26,1 MP X-Trans 4 sensör
 • 60 FPS ve 400 Mbps'de 4K video
 • 240 FPS'de Full HD video
 • ISO aralığı: 160-12,800
 • Mekanik deklanşör ile 15 fps, elektronik deklanşör ile 30 fps'ye kadar sürekli çekim
 • 425 faz algılama noktalı hibrit otomatik odaklama sistemi
 • 6.5-stop gövde içi görüntü sabitleme (IBIS)
 • 100 FPS yenileme hızına sahip 3,69 milyon noktalı elektronik vizör
 • 3,0 inç, 1,62 milyon noktalı değişken açılı arka dokunmatik ekran
 • Çift SD UHS-II kart yuvası
 • Yaklaşık 600 çekim imkanı sağlayan yüksek kapasiteli NP-W235 batarya
 • Dahili Wi-Fi ve Bluetooth
 • Daha iyi dayanıklılığa ve 300.000 perde ömrüne sahip yeni mekanik deklanşör tasarımı
 • Fujifilm simülasyon modlarının tamamı
 

Benzer konular

Üst