Frame.io nedir?

yucelozel

Sony Alfa
Forum Üyesi
16 Şub 2020
115
59
28
www.yucelozel.com
Gövde
Sony A7III
Lens
Carl Zeiss 50mm F2

Bu videoda Frame.io ‘dan bahsedicem. Nedir Frame.io online olarak video, animasyon,vfx,3d gibi çalışmalarınızı farklı editörler ile birlikte yürütmenizi sağlayan online platform

Güzel tarafı ise , herkes farklı lokasyondan revize verebilir yada çalışabilir.

Frame.io dünyanın önde gelen kolektif çalışma platformu yeni güncellemesini duyurdu.
Frame.i0 V3.6 güncelleştirmesi ile tek tıkla indirme , filigran ve kimlik ekleme , gelişmiş bildirim sistemi içinde barındıran bir uygulama.

Öncelikle, hayatınızı kolaylaştıran Frame.io v3.6 güncellemesindeki tüm küçük arayüz geliştirmeleri ve 'küçük' özelliklerden bahsedelim.Kurumsal kullanıcılar için artık tüm hassas verilerinizi koruyabilir ve yalnızca log-in olarak bağlantıları inceleyebilirsiniz.B, hesabınızın dışındaki hiç kimsenin bağlantılarınıza erişebileceği anlamına geliyor.
Bir projede birden fazla yetenek ile çalışırken çalışmaları paylaşmak çok daha kolay.Eğer paylaşım klasörünüzde bir değişiklik yapıyorsanız bu bilgiler dinamik olarak güncelleniyor ve diğer kullanıcı bunun son halini görüyor.


Frame.io V3.6 bildirimleri gruplandırılarak, okuma/okunmama/bitirme gibi filtreyebiliyorsunuz.Bu video editorlerin hayatını dahada kolaylaştırıyor.

Eğer yolda yani mobil çalışıyorsanız Frame.io ios app üzerinden çevrimdışı modu kullanabiliyorsunuz.Uygulama içinde video hakkındaki yorumları okuyup inceleyebilir yorum bırakabilirsiniz. Çevrim içi olduğunuzda yaptığınız tüm değişiklikler senkronize olur.

Ayrıca After Effects projenizde çalışmaya devam ederken arka planda kompozisyonlar işleyebilir ve yükleyebilirsiniz.
Covid-19 nedeniyle Frame.io ekibi çalışmalarını hızlandırıp Transfer uygulamasının beta sürümünü yayınladı.

Frame.io transfer uygulaması tek tıklamayla gelişmiş klasör yapılarını ve tüm projeleri indirmenizi sağlıyor.Önceden ise birden çok klasör yapısı için tek tek el ile indirmeniz gerekiyordu.

İndirme yada yükleme sırasında internet bağlantınız koparsa duraklatıp otomatik olarka kaldığı yerden başlatabiliyorsunuz.

Frame.io V3.6 şuan yayında ve ücretsiz kullanıma açık.Pro üyelik için ayda 19$ ve Ekip çalışması için ise 49$ dan başlayan abonelik hizmeti bulunuyor.Ayrıca 1 hafta ücretsiz deneme sürümü sunuyorlar.
 

Benzer konular

Üst