Fotoğrafı Yazıya Çevirme

Esat

A7 III
Yönetici
Katılım
18 Kas 2019
Mesaj Sayısı
313
Beğeni Sayısı
91
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.

Fotoğrafı Yazıya Çevirme Nasıl Yapılır? Teknikleri Nelerdir


Elinizdeki bir fotoğrafı yazı yapmak işlemine "Wordificator" de denilmektedir. Elinizde bir fotoğraf var ve bunun içini tamamen yazılardan oluşacak şekilde tekrar oluşturmak istiyorsunuz ve fotoğrafınızın dış hatları ise aynı kalacak şekilde verdiğiniz yazıdan fotoğraf oluşturma işlemini yapmak istiyorsunuz.

Yapacağınız bu işlemde Photoshop kullanmayacaksınız ve pratik şekilde sizlere yapma imkanı sunuyoruz. Burada fotoğraf yazıları ve içeriğini kendiniz belirliyorsunuz hadi gelelim nasıl yapılacağına.

Wordificator Nedir?


Kendi oluşturduğunuz yazıları, kelimeleri yine kendi seçtiğiniz bir fotoğrafın içine gömme tekniğine verilen isimdir. Peki nasıl uygulanır hep birlikte bakalım.

Öncelikle sonucu görelim.

fotografi-yaziya-cevirme.JPG


Wordificator Nasıl Kullanılır?


  • Google üzerinde "wordificator" olarak aratın ve wordificator.(com) olan siteye girin. Karşınıza yukarıdaki bir ekran gelecek.
  • "Select" kısmında çok az seçenek göreceksiniz. Bu yüzden orayı kullanmayıp kendi fotoğrafınızı yüklemek için "upload" linkine tıklıyoruz ve kendimize ait fotoğrafımızı yüklüyoruz. Burada dikkat edilmesi gereken kelimeleri içine koyacağınız fotoğraftaki bölümün belirgin olması. Yoksa site scripti fotoğrafınızı tam olarak algılayamaz.
  • Wordificator tekniği uygulayacağınız fotoğrafınızı seçtikten sonra yukarıdaki gibi "Words" kısmına kelimelerinizi yazıyorsunuz.
  • Sonuç olarak script sizin için kelimelerinizi fotoğrafınızın içine atıyor. Download diyerek indirebilirsiniz.
 
Yan Paneli Kapat
Üst