reborned

Sony Alfa
Forum Üyesi
21 Şub 2020
5
7
3
İstanbul
Gövde
A6000
Lens
Sony 18-105mm f4
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.

Siyah Beyaz Fotoğrafı Renklendirme


Elinizde renksiz bir fotoğraf var ise bu siyah beyaz fotoğrafı renklendirme işlemleri nasıl yapılır hep beraber inceleyelim. Öncelikle bu işlemin tamamen yapay zeka tarafından yapıldığını söyleyelim. Bu yüzden tam hassas bölgelerde hatalar meydana gelebilir bu sizi endişelendirmesin çünkü genel itibariyle çok iyi işler yapabiliyor.

Böyle bir fotoğraf renklendirme işlemini Photoshop üzerinde yapabilmeniz için saatlerini harcamanız gerekebilir. Çünkü seçme araçları ile renklendireceğiniz bütün bölgeleri ayrı ayrı seçip sonra boyamanız gerekecek. Ama bazı hazır araçlar sayesinde aşağıda göstereceğimiz üzere bu işlemi 1 dakika içinde yapabilirsiniz. Bu işlem esnasında sizlerden yüksek derecede teknik bilgi istenmiyor. Tek yapmanız gereken elinizdeki fotoğrafı yüklemek ve renklendirme işlemini yazılıma bırakmak

1582474786999.png


Siyah Beyaz Fotoğrafı Renklendiren Uygulama


İlk önce yukarıda bahsettiğimiz işlemleri yapan bir uygulamayı sizlere tanıtalım. Bu uygulama sayesinde gri renk tonlarında olan fotoğraflarınıza renk katarak canlandırabilir ve eski günlerinize yeni ışık katabilirsiniz.

Otomatik Fotoğraf renklendirme uygulamasının adı Colorize - Color to Old Photos indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.
İkinci olarak fotoğraf renklendirme programı ise Foto Renklendirici ve Tarayıcı indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu uygulamalar IOS işletim sistemine özel olup sadece IOS kullanan mobil cihazlarınızda kullanılabilir.

colorize.JPG


Siyah Beyaz Fotoğrafı Renklendirme Sitesi


Yukarıdaki uygulamalar ücretli olduğundan bu işlemleri bir web sitesi üzerinden yürütmek isteyen kullanıcıların ziyaret etmesi gereken bir de site var. Böyle bir site var evet denediniz mi bilmiyorum ama uygulamalar kadar başarılı. İşlerini daha da çabuk yapmak isteyen fotoğraf severler için bu yol da çok güzel.

%100 doğru hatasız veriyor mu vermiyor ama ortaya güzel sonuçlar çıkartıyor.
Çalışma prensibine göre bazı fotoğraflara güzel etki yaparken bazılarına tam yapamıyor. Bu işlem tamamen sizin elinizdeki fotoğrafın içeriğine bağlı.

Fotoğraf renklendirme sitesine gitmek için buraya tıklayabilirsin.
 
Üst