Fotoğraf Düzenleme için Kullanılabilecek 10 Mobil Uygulama

I Love Google

A7 III
Editör
20 Kas 2019
325
126
43
Ankara
Gövde
Sony A7 III
Gövde 2
Sony DSC W550
Lens
Sony FE85mm f1.8
Lens 2
Pentax 50mm f1.7
Lens 3
Pentax 28mm f2.8
Lens 4
Vivitar 55mm f2.8 Macro
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Fotoğraflarınız ne yaparsanız yapın o beğendiğiniz Instagram fenomenlerinin paylaştıkları kadar kusursuz görünmüyor mu? Bunun sebebi elbette editleme yani düzenleme uygulamaları. Bazıları herkes tarafından bilinse de bazıları sır gibi saklanan en iyi uygulamaları derledik.

1. VSCO

VSCO

En bilinenle başlayalım. En eski mobil fotoğraf düzenleme uygulamalarından biri olan VSCO, her fotoğrafı profesyonel bir çekimden çıkmış gibi gösterebilmesi ile ünlü. Renk ve doku yoğunluğu sevenlere göre.
Ücretsiz ancak daha fazla uygulama için VSCO X adlı ücretli bir sürümü mevcut.

2. Snapseed

Snapseed

Yine kullanım kolaylığı yüzünden çok popüler olan bir uygulama. İlk kez bu tür uygulamalar deneyecekseniz Snapseed en iyisi, çünkü yapılan değişiklikleri geri almak ve denemeler yapmak çok kolay.
Ücretsiz.

3. Afterlight 2

Afterlight 2

Sanat eseri gibi görünen fotoğraflar elde etmenizi sağlayan Afterlight 2 rüya gibi efektlerinin yanı sıra fotoğraf kolajlama, prizma veya eskitilmiş görüntüsü vermek için de ideal.


4. Polarr

Polarr

Profesyoneller veya ayrıntıları sevenler için daha uygun olan bu uygulama ile oldukça küçük detayları bile değiştirmek mümkün.
Ücretsiz.

5. A Color Story

A Color Story

Renkli, canlı fotoğrafları seviyorsanız A Color Story tam size göre. Soluk fotoğrafları canlandırabilir veya renk detaylarını vurgulayabilirsiniz.
Ücretsiz.

6. Darkroom

Darkroom

Dramatik tonlamaları, keskin geçişleri sevenler ve elbette siyah-beyaz tutkunları için Darkroom'un pek çok özelliği bulunuyor.
Ücretsiz.

7. Lightroom CC

Lightroom CC

Adobe'un ünlü programının mobil versiyonu olan Lightroom'un kalitesini anlatmaya gerek yok sanıyoruz. Profesyonel görünümlü fotoğraflar isteyenler için.
Ücretsiz.

8. Pixlr

Pixlr

Android için en harika uygulamalardan biri olan Pixlr selfie düzenlemesi, fotoğrafları üst üste koyma veya tek bir bölgeyi renklendirme gibi birçok değişik özellikle birlikte geliyor.
Ücretsiz.

9. Filterstorm Neue

Filterstorm Neue

Profesyonel fotoğrafçıların tercih ettiği bu uygulamada maskeleme ve bulanıklaştırma gibi farklı seçenekler var.

10. Aviary

Aviary

Basit ve etkili bir uygulama arıyorsanız, fazla uzağa gitmeyin. Çünkü temel çerçeve, filtre ve özelliklerin yanında leke silme gibi ihtiyaç duyulabilecek ekstra özellikler de içeriyor.
Ücretsiz.
 

Benzer konular

Üst