FE24-240mm OSS lensinin deneme sürümü

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
2,273
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Yaklaşık beş haftadır ilk Sony fotoğraf makinesi A7RII'nin sahibiyim. Kendimi 'Amadeus' filmindeki Avusturya imparatoru gibi biraz hissediyorum; (Mozart'ın besteleri hakkında) 'çok fazla nota' diye yakınan. Ben ise 'çok fazla düğme' ve 'çok fazla menü seçeneği' için yakınıyorum. Hala öğrenmekteyim ve bunu seviyorum. Ana lensim FE 24-240mm F3.5-6.3 OSS, 10x süper zoom. Süper zoom satın almak konusunda biraz tereddütlüydüm çünkü kalitesinin hayal kırıklığı yaratacağından korkuyordum. Eskisi çalındıktan sonra yeni bir Canon EOS 25-105mm IS kullanmayı düşünüyordum. Ancak 24-240'ın bazı testlerini okuyunca cesaretlendim. İşte bazı sonuçlar. İlk ikisi güneşli bir öğleden sonra çekildi. Her ikisi de Amsterdam, Hollanda'da çekildi. Birinci fotoğraf: ISO 500, 1/3200 F5.6 87mm İkinci fotoğraf: ISO 500 F5.6 24mm Üçüncü fotoğraf, Diemen'de yağmurlu bir günde (çok bulutlu, çisenti): ISO 5000, 1/125 F8.0 240mm. Hepsini elde çekildi, hiçbir işlem yapılmadı. Sonuç: görüntü kalitesi hoş bir sürpriz! Saygılarımla, Freddy Hoş geldiniz, sayın ziyaretçi! Kayıtlı üye olduğunuzda burada bir resim görebilirdiniz... Sadece ücretsiz kaydolun buradan - Yeni üyeleri her zaman karşılıyoruz!