FE 24-240mm için gerçek hayatta minimum odak mesafesi

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
2,274
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Son zamanlarda MFT (GH4) sisteminden a7ii 'ye geçtim ve kitiyle birlikte lens kullandım. MFT'den gelen biri olarak kit lensin yüzeysel alan derinliğinden oldukça memnunum. Ancak biraz daha geniş olan ve üstelik daha fazla tele sahip bir lens istiyorum. Bu ihtiyaçlarımı karşılayabilecek gibi görünen FE 24-240mm lens bir hayal gibi. Ancak, lensle ilgili bir kısıtlama var (her zaman olduğu gibi...). Spesifikasyonlarına göre, lensin minimum odak mesafesi 50cm olarak belirtilmiş. Bu benim için oldukça sorunlu olacak çünkü genellikle 50cm'den daha yakınına odaklanmak zorunda kalıyorum. Ancak, tecrübelerimden öğrendiğim kadarıyla, çoğu lens üzerinde (en azından MFT'lerde) belirtilen minimum odak mesafesinden daha yakına odaklanabiliyorsunuz. Kit lensin (28-70mm) minimum odak mesafesi 30cm olarak belirtilmiş. Ancak oldukça eminim ki gerçekte bu mesafeden (hatta AF ile video çekerken bile) daha yakın odaklanabiliyorum, tahmini olarak 15-20cm civarında. FE 24-240mm'ye sahip olan ve 24mm'de gerçekte ne kadar yakına odaklanabildiğini hızlıca test edebilecek biri var mı? Bu lensi alıp almamak konusunda çok yardımcı olabilir. Ayrıca burada FE lenslerinin gerçek en yakın odak mesafelerini listelemek güzel olurdu.