Eğer A9r piyasaya çıkarsa Sony'ye geçmeyi düşünüyorum - lens yardımına ihtiyacım var

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
2,117
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Merhaba herkese, A9r geldiğinde (ve tabii ki incelemeleri yayınlandığında) Sony E Mount sistemine geçmeyi düşünüyorum ve lens seçenekleri hakkında kendimi eğitmeye çalışıyorum. İşte mevcut kurulumum...

5D Mark IV 5Ds Lensler: 16-35 f/4L IS 24-105mm f/3.5-5.6 IS STM 35mm f/1.4L II Sigma 50mm f/1.4 Art 85mm f/1.2L II 100mm f/2.8L IS MACRO 135mm f/2L 70-200mm f/2.8L IS II 2x III extender

Aşağıdaki lenslerden genellikle 24-105'yi pek kullanmıyorum. Genellikle bu aralıkta hızlı bir prime lens kullanıyorum. Ayrıca, 100mm f/2.8L IS MACRO'yu pek sık kullanmıyorum ve GERÇEKTEN buna bir değişiklik ihtiyacım yok. 70-200 güzel olsa da, A9r 60-75+ megapiksel ve seçtiğim 135 seçeneğinin olağanüstü olması durumunda muhtemelen ona ihtiyaç duymadan idare edebileceğimi düşünüyorum. Ancak yine de bir seçenek. Bu nedenle, Sony sistemde replike etmek istediğim ana odak uzunlukları 16-35 (f/4 yeterli, f/2.8 gerekmiyor), 35, 50, 85 ve 135'tir. Ayrıca, sadece otomatik odaklama (AF) lensleriyle ilgileniyorum.

Bu seçeneklerin incelemesine başlamak için bu tabloyu oluşturdum. Merhaba sevgili ziyaretçi! Kayıtlı üye olarak burada bir resim görürsünüz... Sadece ücretsiz kaydolun burada - Yeni üyeleri her zaman memnuniyetle karşılıyoruz!

Lensleri adapte etmeye pek ilgilenmiyorum, bu yüzden muhtemel olarak izleyeceğim yol şöyle olacak: kamerayı satın alın ve 1 ya da 2 lens (muhtemelen bir 35 ve 85) alın ---> beğenip beğenmediğime bakın ---> ek lensler alın ve sistem genel olarak benim için çalışıyor mu gözlemleyin ---> ikinci bir A9r alın ---> tüm Canon ekipmanı satın.

Kişini yardımcı olmaya istekliyseniz... Farklı lenslerin incelemelerini ve bu lenslerin birbiriyle karşılaştırılmasını sunan en iyi ve güvenilir kaynaklar hangileridir? Örneğin, 70-200/300 aralığı için, bunlardan ikisini karşılaştıran (güvenilir) bir site var mı? Aynı durum 50mm ve 85mm seçenekleri için de geçerlidir. Ayrıca, bu lenslerden kaçınılması gereken var mıdır?

Kullanımlarım... Genellikle portre, aile, etkinlik/düğün ve kendi ailem fotoğraflarını çekiyorum. Son zamanlarda harici flaş eklemeye başladım ve bundan keyif alıyorum. Sony için harika bir sistem olduğuna inanıyorum, stroplar da dahil, ancak ismini hatırlayamıyorum... Godox olabilir mi?

Yardım etmek istediğiniz başka herhangi bir tavsiye benim için çok değerli olacaktır! Teşekkürler!