Düzenlemek mi düzenlememek mi, işte soru bu.

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
970
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Düzenlemek mi, Düzenlememek mi, işte soru o. Son zamanlarda, bir arkadaşımın gelecek ay grubunun videosuna yardım etmesini istendi benden. Ben mi? Bugüne kadar gurur duyduğum 20 video ürettim ama hepsi bir iPhone'da çekilmişti. Şimdi ise Sony A7iv'e sahip olduğum için daha iyi bir ürün yaratmaya hazırım. Bu yüzden arkadaşım gibi, ikimiz de işimizi düzenlemekten hoşlanıyoruz. Fotoğrafçılar ve video çekimcileri fotoğraf/video çekiyorlar ve dosyaları başka birine mi düzeltecekler? Bu dünyaya yeni olduğumuzda, hepimizin varsayımları ve fikirleri var. Sadece, pek çok fotoğraf çeken ve 'işte, sen düzenle' diyen insanı tanımadım hiç. Endişem, eğer o çektiğim görüntüleri düzenler ve beğenmezsem ne olacak? Eğer renkleri benim göremediğim bir şekilde düzeltilirse? Bu durumda, eğer bir kamera adamı olarak işe alınmış olsaydım anlardım... Şimdi aynı sayfadayken, tekrar kontrol sahibi olduğumu düşünüyorum. Kendi videomu düzenlemek istemem garip mi?