Contax G 45mm Zeiss Planar f/2 garip halka

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
2,288
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Merhaba arkadaşlar, bugün 45mm Contax lensim ve Techart adaptörüyle bazı fotoğraflar çektim ve bu tuhaf halka ortaya çıkmaya başladı. Bu, benim aşina olduğum şekilde bir vinetleme değil - 55mm 1.8 veya aynı adaptördeki 90mm Zeiss Sonnar'da olmuyor, bu yüzden lensle ilgili olduğunu düşünüyorum ama emin değilim. Bu lensi önceki kullanımlarımda fark etmemiştim ve neyin değişmiş olabileceğini bilmiyorum. Bu durum efcs açık veya kapalıyken tüm enstantane hızlarında gerçekleşiyor ve diyafram açıklığı daha küçük olduğunda keskinleşmesi gereken şeylerin netleşme beklentisi doğrultusunda biraz daha belirgin hale geliyor. Lens hood ve UV filtresini çıkarmayı denedim, belki film kamerasında hiç gözükmediği halde bir şekilde gözükmüş olabilirdi ancak bir şey değişmedi. Sahil manzarasından kaynaklanabilecek garip bir kırılma sorunu olabileceğinin farkındayım, ancak bu halka dün gece ve bu sabah sahilde gerçekleşti ve diğer lenslerle olmadı. Tuhaflık... Herhangi bir düşünceniz varsa memnuniyetle dinlerim. Hoş geldiniz, sevgili ziyaretçi! Kayıtlı üye olarak burada bir resim göreceksiniz... Sadece buradan ücretsiz olarak kaydolun - Yeni üyeleri karşılamaktan mutluluk duyarız!