Çok sayıda sorum var, bu da hiç komik değil.

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
953
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Yaklaşık bir yıl önce Sony A7iii 'ü satın aldım ancak hala Canon'umu kullanmaya devam ettiğim için pek fazla kullanmadım. Şimdi ciddiye almak ve nasıl etkili bir şekilde kullanacağımı öğrenmek istiyorum ve az önce oldukça para vererek 2 lens satın aldım - Tamron 28-75 ve Sony 20mm f/1.8. Manüel modda olduğumda, neden vizörde gördüğüm görüntü, fotoğrafı çektiğimde nasıl görüneceğini yansıtmıyor sıkılıyorum. Deklanşör hızını artırınca görüntü daha açık hale geliyor fakat deklanşör hızını azalttığımda sadece belirli bir noktaya kadar kararıyor ve tamamen siyah olmuyor. Bunun sebebi nedir ve nasıl düzeltebilirim? Ayrıca, ekranda doğru pozlama göstergesini gösteren ibreyi görüyorum ve -2 duraklara kadar inecekken birden kayboluyor, ancak sayılar başka 3 durak daha devam ediyor. Canon'umu kullanmaya alışık olduğum için, böyle şeyler anlamıyorum. Godox 860 hızlı flaşımı etkin bir şekilde kullanmak için de yardıma ihtiyacım olacak. Flaş ayarlarında bazı fonksiyonlar gri renkte ve nedenini bilmiyorum. En sinir bozucu şey, böyle şeyleri nasıl çözeceğimi bilmediğimdir ve böyle durumları düzenli ya da düzensiz bir şekilde benimle iletişim kurmaya istekli olan birileri varsa gerçekten takdir ederim! Bu harika bir kamera olduğunu biliyorum ama sadece nasıl kullanılacağını bilirseniz. Wolf