CES 2016 sonrası üç büyük (Sony, Nikon, Canon) hakkındaki düşüncelerim

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
948
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Sony topluluğunda çok fazla eleştiri oldu çünkü sevdiğimiz kamera üreticisi, CES'te Nikon'un D5 ve D500 SLR'lerini pazara tanıtarak yaptığı gibi daha büyük bir etki yaratmayı tercih etmedi. Ve A99/A77/A58 kullanıcıları (dedikodulara rağmen hatta uğraşmayacakları söylentilerine rağmen) Sony'nin en yeni, bir sonraki seviye teknolojisinden bazılarını kullanan yeni bir versiyonunu beklemeye devam ediyor. Benim görüşüm ise CES 2016'nın herhangi bir büyük yeni ekipmanın, lensler dahil, tanıtılması için yanlış bir zaman olacağı yönünde. Nikon, bu yılki CES'te büyük bir etki yarattı ve 2016 planlarını erken açıkladı ve açıkçası bunu tamamen anlıyorum. Sony kullanıcıları olarak, şu anda Nikon'un Sony'yi geçmeye odaklanmadığını, aksine muhtemelen Sony'nin pazar payını ve mevcut pazar konumunu, ayrıca sensor teknolojisini kullanma ilişkisini de rahat bulduklarını anlamalıyız. Nikon, CES'te Sony'nin momentumunu bozmadı, aksine, daha da fazla mesafe koymak için fuarı Canon'dan uzaklaştırmak için kullandı. D5'in tanıtımı, onları Canon'a karşı ultra yüksek hızlı ve ultra yüksek kaliteli çekim alanında çok öne çıkarıyor, ki bu pazar Sony'nin şu anda ve önümüzdeki zaman için haklı ya da haksız olarak temas etmediği bir pazar. Sony'nin pozisyonu ayna sistem teknolojisinin öncüsü olarak, portre çekenler, sokak çekenler ve orta ve yüksek seviyeli kamera alım pazarının çoğuna hitap ediliyor. Bu, olması gereken güçlü ve akıllı bir pozisyon. Tek mevcut rekabetleri Nikon. Sony kullanıcıları olarak, ana rakipleri tarafından itilmenin Sony'nin büyümesi açısından son derece önemli olduğunu görmeliyiz. Nikon'a iki harika yeni kamera tanıtımı için bravo. Ancak, büyük duyuruları yalnızca çalışan profesyoneller ve hardcore hobiler için hedeflenen bir niş ürün. Sadece birkaç dakika 4k çekim yapıyor, çünkü bu kişilerin ihtiyacı olan süre budur. Bu bir tasarım hatası değil, tam olarak olması gereken şeydir. Şu an Sony'nin odaklanma teknolojisi bir adım daha ileri gitmedikçe, bu pazardan uzak durmanın Sony için akıllıca olduğuna inanıyorum. A7R II, Sony için inanılmaz bir adımdı... her şey açısından, ancak özellikle odaklanma açısından. Ancak, eğer bir 1Dx veya D4s kullanmışsanız, hala gidecek çok yolun olduğunu bilirsiniz. Canon... Uh, arkadaşlar? Devam et... Hoş geldiniz, sayın ziyaretçi! Kayıtlı üye olarak burada bir resim göreceksiniz... Sadece ücretsiz kaydolun – Yeni üyeleri her zaman memnuniyetle karşılıyoruz!