Canon "Rüya Lensi

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
2,273
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Canon 50mm F 0.95 Mount: Canon S (bu lens için özel bir bayonet montajı) yıl: 1960-1970 (circa) diyafram aralığı: F 0.95'ten F 16'ya kadar 167 eleman 5 grup içinde, 10 diyafram bıçağı Uzunluk (mm): 60mm Ağırlık (g): 605 Adaptör: Ebay aracılığıyla edinildi. http://www.ebay.co.uk/itm/182084450770?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK:MEBIDX:IT. Yaklaşık iki yıl süren düşünme sürecinden sonra Canon 50mm F0.95 lensinin sahibi oldum. Sonunda, Viyana'da bulunduğum Westlicht Müzayedeleri'nin, benim teklif verebilecek kadar banka hesabımda yeterli miktarın bulunduğu zamana rastlayan bir müzayedesinde uygun fiyatlı bir tane elde ettim. Bu nadir lens, küçük fakat güçlü bir takipçi kitlesi bulunmakta ve genellikle Leica M montajı için modifiye edilmiş olarak bulunmaktadır. Prototipler dışında iki farklı varyant bulunmaktadır, biri bir telemetre bağlantılı ve diğeri bir TV versiyonudur. Sahip olduğum versiyon telemetre bağlantılıdır. Satın almadan önce yaptığım uzun düşünce, maliyet ve Sony A7rII cihazıma uyarlama gibi iki önemli konunun kombinasyonundan kaynaklanmaktadır. Başkalarının coşkulu incelemeleri nedeniyle geçmişte bir miras lensi satın alırken hata yaptım ve daha sonra beğendiğim bir performansa sahip olmadığını fark ettim. Birçok kişinin 'hayal lensi' olarak adlandırdığı bu lensin birçok coşkulu incelemesi olsa da çok az uyarıcı hikaye bulunmaktadır. Tipik satış fiyatının 2.000,00 ABD Dolarından 3.500,00 ABD Dolarına kadar olduğunu göz önünde bulundurarak, bu hype'ın elde edilmesi için gerekli olan "buck" ile eşleşmeyebileceği konusunda endişeliydim. Satın almadan önce endişelendiğim konular Vinyetlenme (telemetre lenslerinde ve FF E-mount kameralarında bildirilen bir sorun) ve yumuşaklıktı. Lensi aldım ve neredeyse bir ay kullanımını tamamlayarak şimdi rahatlıkla her iki sorunun da bu lensle birlikte mevcut olduğunu söyleyebilirim. Ancak artık umursamıyorum, her fotoğrafı çektiğimde bu lensle kameramda gülümsediğimi düşünüyorum. Bu kesinlikle mükemmel bir lens olmaması önemlidir; yumuşaktır, iç yansımalar, flar, küresel sapma, vinyetlenme ve ağır ve büyük yapısı nedeniyle dünya savaşı tankı gibi inşa edilmiştir. Eğer keskin bir F 0.95 lens arıyorsanız, 1960'ların-erken 1970'lerin bu lensine yaklaşmak istemezsiniz; bunun yerine Mitakon hız ustası veya Leica Noctilux'a gitmeniz gerekecektir. Bu lensden istediğim ve aldığım şey, hayal gibi bokeh ve lensin geniş açıkken ürettiği 1930'lar film yıldızı parıltısıdır. Eğer lejasyon bir lens istiyorsanız bokeh ve keskinlik için Minolta Rokkor 58mm F 1