Canon, Nikon, Minolta mı?

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
2,178
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Burada ilk paylaşımım. Bu forumda yeniyim ve genel olarak dijital dünyaya da pek hakim değilim. 30 yıldan fazla bir süredir Pentax 67 sistemi ve Mamiya 7II ile çekim yaptıktan sonra A7R II için tetiği çekmeye çok yaklaştım. 35mm film çekimlerinde, çalışma atlarım 24mm ve 105mm objektiflerdi. Pentax 67 ile ise 55mm ve 200mm lensler kullandım (35mm lenslerimle neredeyse aynıydı.) Şimdi A7R II'ye geçi yapmayı düşündüğümde, başlangıçta 24mm ve 100 ya da 105mm lenslerle başlayacağım ve daha sonra diğer lensleri ekleyeceğim. Maliyet, yer ve basitlik açısından sadece bir adaptör almak istiyorum (Novoflex?). Tüm bunlar söylendikten sonra, miras lens markalarının A7R II ile diğerlerinden daha iyi çalıştığı belirli markalar var mı? Başka bir deyişle, Canon lensler Nikon veya Minolta'dan daha iyi mi çalışıyor? Nikonlar diğerlerinden daha iyi mi... vb. vb... Anlayışsız sorular sormak için bile yeterli bilgiye sahip olmadığım için özür dilerim. Bu extrem dijital acemi için her türlü öneri ve tavsiye çok değerli olacaktır.