Canon kampından yeni kullanıcılar için Lens Tavsiyesi

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
2,292
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Merhaba, Canon ekipmanımı terk etmeye karar verdim ve Sony A7R II'ye geçiş yapmaya karar verdim. Ben 28-50-90 tarzı biriyim. Çok seyahat ettiğim için ekipmanımın küçük, hafif ve sağlam olmasına ihtiyacım var. Sony 28mm f2'nin Flickr'daki sonuçları beni çok etkilemedi. A7R II ve novoflex adaptörü ile birlikte başlangıç kitim olarak aşağıdaki iki lensi seçtim: 1.) Leica Elmarit-M 28mm f/2.8 asph 2.) Leica Summarit-M 90mm f/2.4. Kesme faktörü modunu düşünerek, bu iki lensi sırasıyla yaklaşık 42mm ve 135mm'de de kullanabileceğim, bu da bana yeterli bir aralık sağlıyor (daha az megapiksel ile olsa da kabul edebileceğim bir uzlaşma). Bütçe izin verdiğinde daha sonra özel bir 50mm lens eklemeyi düşünüyorum. Herhangi birinin bu lensleri Sony üzerinde kullandığını bilmek isterim. Performansları nasıl? Sony ile çok iyi uyum sağlamadığını duydum (ancak çok fazla sonuç görmedim) için Leica Summicron-m 28mm'e mi bakmalıyım? İlave bir durdurma ışığı benim için büyük bir faktör değil, resim kalitesi kadar önemli. Ayrıca Leica lenslere yatırım yapma nedenim, Leica camının görünüşünü beğenmem ve yakın gelecekte bütçem dışında olan bir Leica gövde satın almamı olasılık olarak düşünüyorum. Eğer 28 ve 90 varsa loxia trilojisi ile ilgilenirdim ama sahip oldukları en yakın lensler Batis 25mm ve 85mm, ikisi de oldukça iri görünüyor. Teklif ettiğiniz herhangi bir tavsiye veya bilgelik için şimdiden teşekkür ederim. İyi günler.