Canon 17-40, Sony 16-35 mm ve Voigtlander 15 mm karşılaştırması

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
2,205
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Herkese merhaba! Şu anda bir Canon kullanıcısı ve manzara fotoğrafçısı olarak, ana lenslerimden biri olarak 17-40mm'yi kullanıyorum. Sony a7rII'yi satın almayı planladığım için Canon 17-40mm ve Sony 16-35mm'yi en geniş açılarında karşılaştırmak istedim. Ayrıca, Sony için harika bir seçenek olan Voigtlander 15mm'yi de ekledim (özellikle E montajı duyurulduktan sonra). Tüm sonuçlara ve RAW dosyalarına blogumda buradan ulaşabilirsiniz: http://www.adrienlefalher.com/blog. Optik bozulmayı test ettim ve söylemeliyim ki, Voigtlander bu konuda harika bir lens (ve diğer pek çok ölçü birimi açısından da mükemmel. Bu lens muhteşem). Her iki Canon ve Sony lens de oldukça fazla optik bozulma gösterdi, ancak dürüst olmak gerekirse Canon, Sony'den çok daha kötü görünmüyordu. Sonuç olarak, hem Sony hem de Canon lensler iyidir, ancak geliştirilebilecek bazı noktalar kesinlikle var. Sony'nin fiyatı Canon'un iki katı olmasına rağmen, kesinlikle iki katı kalitede değil! Gerçek dünya kullanımında çözünürlükler daha çok benzer gibi görünüyor. Bu testin bazılarınıza faydalı olacağını umuyorum!