Benim için Batis 85mm mi yoksa Sony 90mm macro mu?

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
2,158
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Merhaba, Şu anda sahip olduğum lens seti budur. Çalışma nedeniyle seyahat etmek zorunda kaldığım için Nikon'dan A7R2'ye sistem değişikliği yaptım. Benim için, d810 ve grip + her şeyi taşımak ve seyahat etmek oldukça zordu. A7r2 ile bu işler daha kolay olmuş, ancak aynı zamanda lenslere de ihtiyaç duyuyorsunuz. Şu anda sahip olduklarım: Voigtländer 35 ultron (sıralı olarak) Leica 75mm summarit (sıralı olarak) Zeiss Otus 85 mm (eski nikon sistemimden - zor satılır olduğu için sakladım) Tamron 90mm makro ve sigma art 50 mm'yi yerel bir dükkanla değiş tokuş yapmayı planlıyorum yeni lensler için. Arada bir stüdyo kullandığım için ve phottix flaşım varken, model çekimlerinde AF kullanan bir şeye ihtiyacım oluyor... çünkü bazı modeller, MF kullanan bir fotoğrafçıyla çalışmayı tercih etmiyorlar... onlar biraz daha yavaş ve kontrollü çalışmaya alışık değiller, ve ben de MF ile çok hızlı değilim... Dolayısıyla... planım ya AF Batis 85 mm, ya da 90 mm makro Sony almak. Ayrıca yiyecek fotoğrafçılığı da yapmaktayım ve burada makro oldukça işe yarıyor. Önerileriniz var mı? Burada okuduktan sonra 90 mm'nin beklediğim kadar keskin olmadığı konusunda biraz endişeliyim, ancak DXO, onu 55 f1,8 sony'e yakın ayarlıyor ve bu benim için yeterli. Yardımlarınız için teşekkürler.