Benim Canon Miras Lens puanım

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
2,284
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Hoş geldiniz, sevgili ziyaretçi! Kayıtlı üye olarak burada bir resim göreceksiniz… Sadece ücretsiz kaydolun – Her zaman yeni üyeleri karşılamaktan mutluluk duyuyoruz! Arada bir, kör bir sincap bile bir meşe palamudu bulabilir. Birkaç gün önce yerel Craig's List'te fotoğraf lensleri ararken üç Canon FD lens, Canon EF kamera, orijinal kullanma kılavuzu ve garanti kartı, filtreler ve hatta uygun bir taşıma çantası için bir ilan buldum. Vay be. Satıcıyla iletişime geçtim, fiyat konusunda anlaştık ve bugün onları aldım. Lensler kusursuz durumda, hiç kullanılmamış gibi görünüyorlar. Tüm ön elemanlarda filtreler, arka tarafta lens kapakları var. Üç Canon FD lensi var, "krom burunlu" olanlar ve Asanuma 200mm telefoto lensi. Canon FD lensleri 35mm, 50mm ve 135mm. Yepyeni gibi görünüyorlar. Cam mükemmel durumda. 1973 yapımı Canon EF kamera mükemmel durumda görünüyor ve tüm işlevler ve kontroller kusursuz çalışıyor. Kameranın en son kullanımı sırasında sahibi pilleri çıkarmış, bu yüzden iki pil bölmesi de mükemmel durumda. Korozyona uğramış piller yok. Sahibi eşyalarına çok iyi bakmış (benim gibi) ve bu set otuz yıldan fazladır dolapta en üstte durmuş. Ne buluş. Eskiden Canon A-1 kameram vardı. Çöktüğünde FD lenslerimi sattım, onları bir daha kullanacağımı asla hayal etmemiştim. Sonra çok yakın zamanda Sony a6000'ü aldım ve tamamen yeni bir dünya açıldı. Ne kadar ödedim? Gerçekten söylemek istemem çünkü her zaman birisi buradan çok daha ucuza benzer bir seti nereden bulabileceklerini belirtir. Aslında, ellerinden alacakları kişiye bu seti vermek karşılığında ödeme yapacak birini tanıdıklarını söylerler. Çok mutlu ve heyecanlıyım Canon FD lenslerim hakkında ve onları yeni Sony a6000 kameramda kullanmayı bekliyorum. Kamerada ayarlar konusunda bir sonraki kategoride başka bir sorum var; umarım birisi cevaplar. Hepinize teşekkürler!