Aynı Benim de Bir Hayalim Var - Sensör PDAF ile Aynasız A Mount?

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
1,000
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Bu metni Türkçe olarak yeniden yazabilirim: "Bu belki saçma veya ekonomik gerçekçi olmayabilir, veya teknik olarak uygulanabilir olmayabilir, ancak henüz FE'ye geçmeyen uzun süreli FF A mount kullanıcısı olarak, aklımda hep bu düşünce vardı. Acaba Sony bir sonraki FF A mount gövdeyi aynasız olarak, sensör üzeri PDAF ile yapmayı düşünecek mi? Eğer öyleyse, harika olur çünkü objektiflerim ve FE gövde arasına LA-EA4 eklemeyi pek sevmiyorum çünkü A77 ve SLT aynasıyla olan kötü deneyimim var. Eğer yanılıyorumsa lütfen beni aydınlatın çünkü son birkaç yıldır, aynasızdaki CDAF geleneksel faz algılama AF'iyle rekabet edebilecek kadar hızlı gibi görünüyor (en azından bir portre fotoğrafçısının bakış açısından). Benim OM-D EM-5'ım A850 / A300'ümden daha hızlı veya aynı hızda odaklanıyor ve sadece CDAF kullanıyor, tabii ki m43 daha derin bir derinlik getiriyor bu yüzden çok daha kolay odaklanıyor. Ve A6000'ün 4D Odaklaması birçok fotoğraf zorluğunu karşılamak için yeterince hızlı görünüyor. E E-Mount yeterli AF performansı elde edebilirse neden A Mount benzer şekilde yapılamasın ki? Adaptörler olmadan sağlıklı objektif montajını koruyabilir ve benim tercih ettiğim kalın ergonomik formu koruyabilir çünkü deneyimim, küçük gövdelerde daha sıkı kavrulduğumu gösterdi ki bu rahat değil. A Mount = Aynalar, Geleneksel Ergonomi, Büyük Pil, E Mount = Aynasız, Kompakt Form Faktörü, Ayna, Hala Gerekli mi? Flanş Mesafesi, Acil Temel? Bu paradoks beni düşündürmeye devam etti... veya belki sadece aptalım... Her biri hakkında daha fazla bilgi verir misiniz?)"
Kodu dahil ederken iki montaj sistemineın birinin daha iyi olduğu uzun vadede (bilmiyorum, daha uzun flanş mesafesi mi yoksa daha kısa olan mı) karar verirken tasarlanan lenslerin kolaylık, boyut ve kalitesi açısından hangi stratejinin Sony için daha iyi olduğunu merak ettim. A7mk2 mimarisini tamamen A99 gövde boyutu içine yerleştirebilmeyi hayal edin, daha fazla kart girişi, port, kadran ve düğme alanı, belki daha büyük bir elektronik vizör, ekran, daha büyük bir tampon hafıza, yerleşik depolama ve dosya yöneticisi, büyük ısı emicisi ile sensör için 4K 5-eksenli IBIS... Bu kreativite sınırları zorlayabilir. Neyse, düşüncelerimi paylaştım, büyük mesele değil, ve şerefe!