Astrofotoğrafçılık için Sony SEL200600G Lens'in Uygunluğu

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
982
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Bir yıl önce, vahşi yaşam fotoğrafçılığı için satın aldığım süper telefoto zoom lensimi, astofotografi için kullanmaya başladım. Burada deneyimlerimi paylaşmak isterim, ancak Sony lensinin benim görüşüme göre bazı sınırlamalarından da bahsetmek istiyorum. İlk bölümde, Sony SEL200600G lensi, Sony SEL20TC 2xtelekonvertör ve Sony A6000 APS-C kamera kombinasyonunu basit bir aluminyum tripot üzerinde kullanma deneyimimi raporlayacağım. Yapısı oldukça titrek olmasına rağmen, objeleri bulmak ve odaklamak da zor olmasına rağmen, yaklaşık 1/8 saniyeye kadar poz süreleri elde edilebilir ve bu sayede güneş sistemi objelerinden bazı parlak objeler fotoğraflanabilir. Hoş geldiniz, sevgili ziyaretçi! Kayıtlı üye olarak burada bir resim görebilirsiniz... Sadece buradan ücretsiz kaydolun - Yeni üyeleri her zaman memnuniyetle karşılıyoruz! Ay fotoğrafçılığı Yaklaşık 30'lik açık çapıyla ayı fotoğraflamak için kurulum neredeyse idealdir, ay yatay görüntü alanının yaklaşık %75'ini doldurur. Ayrıca netlik bazı güzel detayları görmek için yeterli derecededir. Ay, 10.8 gün yaşında, F13 ISO-100 1/60s Altın tutamacın olduğu kırpma güneş fotoğrafçılığı Güneşin neredeyse ay ile aynı gözle görünen çapı olduğu için, güneş fotoğrafçılığı için de yukarıda bahsedilenler geçerlidir, sadece uygun bir güneş filtresi (benim durumumda Baader 5.0) kullanılmalıdır! Birkaç güneş lekesi olan güneş, F19 ISO-800 1/1500s Gezegen fotoğrafçılığı Parlak gezegenler de bu ekipmanla fotoğraflanabilir. Ancak, lensin 95mm çapında olması yeterince hızlı değildir ve ulaşılan 1800mm odak uzunluğu detayları görmek için yeterince uzun değildir. Jüpiter, F13 1/30s ISO-100 Satürn, F13 1/15s ISO-400 Venüs, 270 günlük, F13 ISO-400 1/1000s joerg tarafından 14 Nisan 2021 tarihinde düzenlendi