Astrofotoğrafçılık için Sony SEL200600G Lens'in Uygunluğu

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
965
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Bir yıl önce, vahşi yaşam fotoğrafçılığı için başlangıçta satın alınan süper telefoto zoom lensimi, astrofotoğrafçılık için kullanmaya başladım. Burada deneyimlerimi paylaşmak isterim, ancak Sony lensinin benim görüşüme göre bazı sınırlamalarına da değinmek istiyorum. İlk bölümde, Sony SEL200600G lensi kullanma deneyimim hakkında, Sony SEL20TC 2xtelekonvertör ve Sony A6000 APS-C kamera ile basit bir alüminyum tripod üzerinde nasıl kullandığıma dair bilgiler paylaşacağım. Yapının oldukça sallantılı olduğunu ve nesneleri bulmanın ve odaklama yapmanın zor olduğunu belirtmek isterim, ancak 1/8 saniyeye kadar pozlama süreleri (@ 1800mm odak uzunluğu 35mm eşdeğeri) elde edilebilir ve dolayısıyla güneş sistemimizin parlak nesneleri fotoğraflanabilir. Hoş geldiniz sayın ziyaretçi! Kayıtlı bir üye olarak burada bir resim görebilirsiniz… Sadece buradan ücretsiz kaydolun – Yeni üyeleri her zaman memnuniyetle karşılıyoruz! Ay fotoğrafçılığı Ay'ı gökyüzündeki görünür çapı yaklaşık 30 dakika olan bir formatla fotoğraflamak, ayın yatay görüntü alanının yaklaşık %75'ini dolduran bir kurulum için neredeyse idealdir. Keskinlik de bazı güzel detayları görmek için yeterlidir. Ay, 10.8 günlük, F13 ISO-100 1/60s Altın kulplu olarak adlandırılan kırpma Güneş fotoğrafçılığı Güneş'in ay ile neredeyse aynı görünür çapı olduğundan, önceki açıklananlar güneş fotoğrafçılığı için de geçerlidir, ancak uygun bir güneş filtresi (benim durumumda Baader 5.0) kullanılmalıdır! Birkaç güneş lekesiyle güneş, F19 ISO-800 1/1500s Gezegen fotoğrafçılığı Parlak gezegenler de bu ekipmanla fotoğraflanabilir. Ancak, lensin 95mm çapındaki oyuntusu yeterince hızlı değil ve ulaşılabilir 1800mm odak uzunluğu detayları görmek için yeterince uzun değil. Jupiter, F13 1/30s ISO-100 Satürn, F13 1/15s ISO-400 Venüs 270 günlük, F13 ISO-400 1/1000s Düzenleme tarihi: 14 Nisan 2021, joerg