After Effects Drone Pervanesi Temizleme

yucelozel

Sony Alfa
Forum Üyesi
16 Şub 2020
115
59
28
www.yucelozel.com
Gövde
Sony A7III
Lens
Carl Zeiss 50mm F2
After Effects Content Aware Nasıl Kullanılır? Adobe After Effects Maske Özelliği Nasıl Kullanılır? Adobe After Effects Pen Tool Kullanımı

Bu videoda bir çok drone operatörünün ve kurgucunun canını sıkan drone kamerasının açısına giren pervanelerini nasıl temizleyebileceğimizi anlatmaya çalışacağım.

Öncelikle daha önceki “Drone gölgesi yok etme” videosunu hatırlayanlar bu özelliği zaten biliyorlar. Konuya birde bu taraftan yaklaşalım ve farklı bir alıştırma yapalım istedim.

Lafı uzatmadan ekran karşısına geçiyoruz…

• Adobe After Effects Yazılımımızı açtıktan sonra problemli drone görselimizi import edelim.
  • Videonun problemli kısmını veya kullanacağımız kısmı yada temizleyeceğimiz kısmı seçelim.
  • Videomuza uygun bir Composition açalım.
  • Pervanelerin girdiği alanı Pen Tool ile maskeleyelim.
  • Maske kenarlarına uygun miktarda feather yani kenar yumuşatması verelim.
  • Maske özelliğini Subtract olarak seçelim.
  • Küçük bir ipucu buradaki görselde gökyüzü hiçbir değişime uğramadığı için çok kısa bir alanı tarayarak işlemi çok kısa zamanda bitirip aynı dolguyu tekrarlı bir şekilde uzatarak hızlıca silme işlemimizi gerçekleştirebiliriz.
  • Content Aware-Fill panelimize gelip “Generate Fill Layer” diyerek yazılımın seçtiği bölgeleri doldurmasını ve taramasını bitirmesini bekleyelim.
  • Kısa bir zamanda uyguladığımız dolgu işlemini tekrarlayarak uzatıp bunu “PreCompose ile tek bir dosya haline getirelim.

I Love Google

A7 III
Editör
20 Kas 2019
325
126
43
Ankara
Gövde
Sony A7 III
Gövde 2
Sony DSC W550
Lens
Sony FE85mm f1.8
Lens 2
Pentax 50mm f1.7
Lens 3
Pentax 28mm f2.8
Lens 4
Vivitar 55mm f2.8 Macro
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Başarılı anlatım eline sağlık. Ben Afte Effect üzerinde banner yapıyorum ama günün birinde mutlaka lazım olur bana bu konu

yucelozel

Sony Alfa
Forum Üyesi
16 Şub 2020
115
59
28
www.yucelozel.com
Gövde
Sony A7III
Lens
Carl Zeiss 50mm F2