Acemi sorusu: Ekli resimlerdeki gibi hangi lensi kullanmalıyım?

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
1,017
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Merhaba arkadaşlar, bir mücevherat dükkanım var ve ürünlerin fotoğraflarını kendim çekiyorum. Açıkçası, sorudan da anlaşılacağı üzere profesyonel biri değilim. Belirli bir tür fotoğraflar elde etmeye çalışıyorum ancak istediğim sonuçları alamıyorum. Instagram'dan diğer mücevher dükkanları tarafından çekilen örnek fotoğraflarla birlikte eklediğim fotoğraflardan açıklayacağım, muhtemelen mobil kameralardan fotoğraf çekiyorlar ki bu kolay bir işlem. Kırmızı daire içine alınmış alanlarda odaklanmakta zorlandığımı ifade edeceğim. Bu alanlar her fotoğrafta odak dışında gibi gözüküyor, genellikle kolyelerin kenarları veya örneğin birbirinin altında sıralanmış birçok kolye varsa bir kolyeye odaklanırken diğerini dışarıda bırakıyor. Geniş alan odaklaması nasıl sağlanır? Ayarlar mı gerekli yoksa belirli bir lens mi gerekiyor? Tavsiye edebileceğiniz bir lens var mı? Ya da kamera ayarları mı? 90mm, 50mm ve 24-70mm denedim ancak sonuç alamadım.