A7Riv ve difraksiyon sınırlı derinlik-of-odak.

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
1,001
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Öncelikle, lütfen nazik olun çünkü uzman değilim ve teknoloji konularına oldukça yeni sayılırım ancak bazı yönlendirmelere ihtiyacım var. Yaklaşık iki yıldır A7rii'ye sahibim ve CV50 f2 Apo, CV 65 f2 Apo ve Batis 135 f2.8 Apo lenslerini kullanıyorum. Tümü apokromatik, çünkü optimal görüntü kalitesini istiyorum ve renk bozulmalarını gidermek için geniş alanları feda etmeye hazır değilim. Bu kadarı güzel ve iyi, ama bu tatlı lenslerin tatlı noktasını (bellikki f4-f5.6 gibi görünen) kullanmazsam difraksiyonun bana öne arkaya keskinlik çalacağını fark ediyorum. Biraz takıntılı olabilirim ama Xerene'i edindikten sonra ve yukarıda belirtilen diyafram açıklıklarında çekilen bir manzara yığını fotoğrafını düzenlemeyi öğrenirken uzun mutlu saatler geçirdikten sonra yaşama sevincimi kaybetmeye başlıyorum. 42 mpx'de, derinlik alanı sorunu bana göre henüz yeni başlamış gibi görünüyor ve yalnızca 61mpx'te daha da büyük bir sorun olacak (şu anda gasımın odağı). Bunu başka kimse yaşadı mı yoksa f16'dan uzak duruyor muyum diye merak ediyorum. Diğer nefret ettiğim konu da tripod taşımak, tripofobiyle başa çıkmak için herhangi bir çare önerebilir misiniz? Son olarak, geniş açı lensim olmadığını fark ediyorum, bu faydalı olabilir mi? CV 35 Apo hakkında duyumlar aldım. Okuduğunuz için teşekkürler, umarım yardımcı olabilirsiniz. Herkese en iyi dileklerimi iletiyorum. Düzenleme tarihi: 22 Şubat 2021, Funkiinnit tarafından düzenlendi.