a7RII'nin SD kartını kazara biçimlendirdim.

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
990
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Merhaba! Şimdi büyük bir hata yaptım. İspanya'da harika bir tatilden döndüm, bu tatil sırasında Granada'daki güzel Alhambra sarayını ziyaret ettim. Şimdi dönerken ışıkların yanıp sönmesinden dolayı NTSC/PAL ayarlarıyla oynuyordum, bu yüzden formatı değiştirdim ve kamera SD kartını biçimlendirmemi istedi. Ne yazık ki tembel olduğum için sadece menüyü geçtim ve biçimlendirme ekranı görünmeye başladı. Anında kaderimi anladım ve SD kartı işlem sırasında çektim, bu geriye dönük olarak bir hata olabilir. Neyse ki, macOS üzerinde Disk Drill kullanarak çoğu dosyamı kurtarabildim, ancak ilk gün (maalesef, en ilginç olan Alhambra) hiçbir disk kurtarma aracında gözükmüyor (belki SD kartını çektiğim için). Bu dosyaları nasıl kurtarabileceğim konusunda fikri olan var mı (biçimlendirdikten sonra ek fotoğraf çekilmedi)? Çok teşekkür ederim, aşağıda bazı detayları ekleyeceğim: SD Kart: Kingston SDG3/64GB CANVAS Go! Plus Kurtarmak için Disk Drill ve EaseUS denedim Kamera: Sony a7RII (ILCE7RM2)