a7RII'nin SD kartı yanlışlıkla biçimlendirildi

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
987
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Merhaba! Şu anda büyük bir hata yaptım. İspanya'da harika tatillerden döndüm, Granada'daki güzel Alhambra sarayını da içeren. Şimdi geri dönerken, ışıkların yanıp sönmesinden dolayı NTSC/PAL ayarlarıyla oynuyordum, bu yüzden formatı değiştirdim ve kameram bana SD kartı biçimlendirmemi istedi. Ne yazık ki, tembeldim (üzgünüm) ve sadece menüyü geçtim ve biçimlendirme ekranı görünmeye başladı. Anında kaderimi bildim ve işlem sırasında SD kartını çıkardım, ki bu geriye dönüp bakıldığında bir hata olabilir. Şimdi şans eseri, çoğu dosyamı macOS'taki Disk Drill aracılığıyla kurtarabildim, ancak ilk günü (ne yazık ki Alhambra'ya gittiğimiz gün, yani en ilginç olanı) hiçbir disk kurtarma aracında göremiyorum (belki de SD kartını çıkardığım için). Bu dosyaları nasıl kurtarabileceğimi bilen var mı (biçimlendirdikten sonra ek fotoğraflar çekilmedi)? Çok teşekkür ederim, aşağıda bazı detayları ekleyeceğim: SD Kart: Kingston SDG3/64GB CANVAS Go! Plus Kurtarmak için Disk Drill ve EaseUS kullanıldı Kamera: Sony a7RII (ILCE7RM2)