a7RII'nin SD kartı kazara biçimlendirildi

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
990
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Merhaba! Şimdi büyük bir hata yaptım. İspanya'da harika bir tatilden döndüm, Granada'da güzel bir geziyi de içeren Alhambra'da güzel bir saray ziyareti yaptım. Şimdi dönüş yaparken ışıkların titremesinden dolayı NTSC/PAL ayarlarıyla oynuyordum ve formatı değiştirdim ve kameram SD kartı biçimlendirmemi istedi. Ne kadar tembelsə (ne yazık ki) sadece menüde ilerliyordum ve biçimlendirme ekranını göstermeye başladı. Anında kaderimi anladım ve işlem sırasında SD kartı çıkardım, ki bu geriye dönük olarak hata olabilir. Neyse ki, macOS'ta Disk Drill'i kullanarak büyük çoğunluğunu kurtarabildim ancak ilk gün (maalesef Alhambra'dır, yani en ilginç olan) hiçbir disk kurtarma aracında görünmüyor (belki de SD kartı çıkardığım için). Bu dosyaları nasıl kurtarabileceğim konusunda fikri olan var mı (biçimlendirmeden sonra ek fotoğraf çekilmedi)? Çok teşekkür ederim, aşağıda bazı detayları dahil edeceğim: SD Kart: Kingston SDG3/64GB CANVAS Go! Plus Kurtarmak için Disk Drill ve EaseUS denedim. Kamera: Sony a7RII (ILCE7RM2)