A7Rii üzerinde APSC geniş açı zoomları

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
2,168
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Merhaba, A7RII ile emlak/iç mekan çekimine başlamayı düşünüyorum. Bu yüksek çözünürlüklü kamerayı başlangıçta sanatsal sergi baskı işleri için aldım, ancak şimdi megapiksel bakımından zengin olduğumu ve hızlı dönüşüm için dosyaların belki de fazla olduğunu ve düşük ücretli emlak işlerinde sorun yarattığını fark ediyorum. Sony 16-35 hakkında harika şeyler okudum ama şu anda onu alacak durumda değilim. Sigma 19mm APSC lensimi kesme modunda denedim ve A7RII ile o 18mp ile güzel sonuçlar elde ediyorum. İki kesme modu seçeneği üzerinde düşünüyorum: Sony 10-18 e-mount ve ucuz Canon EF-S 10-18 ile adaptör. Sony'yi yaklaşık $550, Canon+fotodiox adaptörü için ise $350 karşılığında alabildiğimi görüyorum. Bu iki lensin A7rII üzerinde kesme modu görüntü kalitesi açısından nasıl karşılaştırılabileceği hakkında düşüncesi olan var mı? Alternatif öneriler? Hem 16-35 FE montajını hem de 35 2.8 FE montajını kullananlar için bonus soru: 35mm'ye zoom yapılıp durdurulduğunda 16-35 ile Sony 35 prime'ı karşılaştırmak nasıldır? Yakınlar mı? İlginiz için şimdiden teşekkürler!