A7rII için Sony FE 24-240mm ve Tamron 28-300mm süperzoom arasında karar verme konusunda yardım edin

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
2,117
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Merhaba herkes! Sony a7r2 için en iyi kombinasyonun ne olduğuna karar vermeye çalışıyorum: Sony 24-240mm FE f3.5-6.3 lens Tamron 28-300mm f3.5-6.3 lens adaptörlü. Bu nedenle bu ikisini Amazon'dan aldım ve kullanmayacağımı planladığım birini geri göndermeyi düşünüyorum. A-mount'tan E-mount'a LA-EA4 adaptör ile Tamron Sony montajını aldım. Bu lenslerle ilgili birkaç sorum var. LA-e3 adaptörü kullanarak Tamron Sony montajını mı tercih etmeliyim, yoksa metabones ile Tamron Canon montajını mı tercih etmeliyim? Bu soruyu sormamın nedeni, kamerayı açıp kapattığımda (odak faz algılaması mı?) çok fazla gürültü yapan LA-EA4 adaptörde bir ayna bulunmasıdır. Tamron camının kalitesi, farklı montajlar için farklı mıdır? Canon mu, Nikon mu, Sony mi? Çünkü lensler farklı boyutlarda ve Sony'ninki en küçük olanıdır. Sony 24-240mm ve Tamron 28-300mm'yi netlik açısından karşılaştıran bir kaynak biliyor musunuz? Tamron'daki odak halkası, büyütme yardımcısını etkinleştirmiyor. Bu normal mi? Neden Sony 24-240mm, Tamron'dan belirgin şekilde daha büyük ve geniştir? Neden Tamron'da 300mm odak uzaklığı, Sony'deki 240mm odak uzaklığıyla aynı çerçeveyi sunuyormuş gibi görünüyor? Tamron daha uzağa zoom yapmalı değil mi? Benim için en uygun olanını ve hangi kombonun en iyisi olduğuna karar vermeme yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim. LA-EA4'ün Tamron Sony A-mount ile Tamron Canon montajı arasında bir fark olup olmadığını (veya viltrox) öğrenmek isterim, ek aynalar veya camlar eklemediği ve daha az hacimli olduğu için hoşuma gidiyor. Teşekkürler.