A7R3 ile 200-600 Odaklama?

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
1,004
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Merhaba Herkese, umarım buradan biraz yardım/ yapıcı tavsiye alabilirim. Havacılık fotoğrafçılığı için odaklama konusunda kurulumumun oldukça kararsız olduğunu buluyorum. Bu kurulumumla bazen netlik açısından büyülenirken %60-70'lik bir kısmının incelediğimde net olmadığını söyleyebilirim. Belki çok fazlasını bekliyor olabilirim, ancak Canon 7d mk2 ve L cam ile geliyorum ve belki Sony full frame için yöntemimi adapte etmem gerekebilir? Genellikle deklanşör önceliğini 1/1000 veya A önceliğini F9'a ayarlarım, ancak her ikisinin de çoğu zaman iyi sonuçlar vermediğini söyleyebilirim. Burada bahsettiğim şeyi açıklamak için birkaç örnek ekledim. En iyi olmayan ışık koşullarını kabul ediyorum, ancak büyük metnin kenarlarının keskin olmasını beklerdim. E ön perdeyi kapatın (bir başka gruptan önerilen kontrast ve odaklanmaya yardımcı olduğu söylendi) ile Merkez odak kullanıyorum. AF takip hassas ve sürücü hızı hızlı Kalıcı AF ISO modu - sürekli AF Sürücü modu - Sürekli Çekim RAW (elbette) Yüksek çekim kipi Ve ölçüm kipi çoklu Umarım bu kurulumla doğru yola girebilir biri beni çünkü dürüst olmak gerekirse, kullanıcı hatası olduğundan eminim, bunu kullanmaktan soğutuyor. Hoş geldiniz, sevgili ziyaretçi! Kayıtlı üye olarak burada bir resim göreceksiniz... Sadece buradan ücretsiz kayıt olun - Yeni üyeleri her zaman memnuniyetle karşılıyoruz! Düzenlenme tarihi: 27 Eylül 2021 - Martin AL