A7R3 200-600 Odaklama ile?

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
1,015
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Herkese merhaba, umarım burada biraz yardım / yapıcı tavsiye alabilirim. Havacılık fotoğrafçılığı için odaklanmada setimin çok rastgele olduğunu düşünüyorum. Bu set ile bazen netlik konusunda şaşırıyorum ancak inceleyince diyebilirim ki görüntülerimin %60-70'i tam olarak net değil. Beklentimi fazla mı yükseltiyorum bilmiyorum ancak Canon 7d mk2 ve L cam lens ile geliyorum ve belki Sony full frame için metodumu uyarlamam gerekebilir? Genellikle, deklanşör tercihini 1/1000'e ya da diyafram öncelikli F9'a ayarlıyorum ancak her ikisi de çoğu zaman iyi sonuçlar vermiyor gibi görünüyor. Hakkında konuştuğum şeyi belirtmek amacıyla burada birkaç örnek ekledim. En kötü ışık koşulları olmasa da, büyük metnin kenarlarının net olmasını beklerdim. Merkez odak kullanıyorum ve Ön Perde Deklanşörü E kapalı konumda (başka bir gruptan alınan tavsiyeye göre kontrast ve odaklama için yardımcı oluyormuş?) AF takip sensörü hassas ve sürücü hızı hızlı Otomatik ISO Odak modu - sürekli AF Sürücü modu - Sürekli Çekim RAW (tabii ki) Yüksek ardışık çekim modu ve ölçüm modu Çoklu umarım bu ayarı yeniden düzeltecek biri bulunur çünkü açıkçası, kullanıcı hatam olduğunu biliyorum ancak beni bu seti kullanmaktan soğutuyor. Hoş geldiniz, sevgili ziyaretçi! Kayıtlı üye olarak burada bir resim göreceksiniz… Sadece buradan ücretsiz kaydolun – Yeni üyeleri her zaman memnuniyetle karşılıyoruz! Martin AL tarafından 27 Eylül 2021 tarihinde düzenlendi.