A7r2 üzerinde Contax G 35-70mm ve 28mm lensler

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
2,117
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
16-35mm Sony ve Loxia 21mm gibi lensleri beğeniyorum (en sonuncusu geniş diyaframda harika). Ayrıca eski güzel ve küçük Contax G lenslerini de beğendim ve 35, 45 ve 90mm'lik olanları satın aldım. Hafif seyahat ettiğim zamanlar hoşuma gidiyor... Sonuncusu, 90mm, geniş diyaframda bile mükemmel bir performansa sahip, Sony 70-200mmF4'ümün daha iyi bir IQ'ya sahip. Diğer ikisi de köşelerde f5.6'dan itibaren iyi performans gösteriyor. Merkezden geniş diyaframda keskinler. Ancak Contax G 28mm veya 35-75mm'yi deneyen var mı acaba? Şu anda manzara modundayım, bu yüzden A7R2 ile köşelerde iyi performans arıyorum. İhtiyaç duyulursa f8 veya f11'de kullanmaya hazırım. 21mm Contax G'yi denedim fakat köşelerde pek iyi değildi (tüm diyaframlarda yayılma var). Bildiğim kadarıyla Contax G 35-75mm mükemmel bir performansa sahip gibi görünmüyor ama A7R2 üzerinde herhangi bir test bulamadım. Ayrıca Contax G 28mm hakkında da meraklıyım, çok iyi gibi gözüküyor... fakat A7R2'de nasıl performans göstereceğini bilmiyorum. Bu lensler çok kompakt olduğundan çantamı en aza indirmek istediğimde yanımda olmalarını isterim. Her cevap için teşekkürler.