A7R II için FE lens önerileri (bir Canon kullanıcısından)?

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
2,117
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Düzenleme: Sahip olduğum lensler listesine EF 100mm F2.8'i ekledim. Merhaba arkadaşlar, Hem Sony hem de Canon ekipmanları kullanan ya da kullanan herkesin FE lens önerilerine ihtiyacım var. Uzun bir düşünme sürecinden sonra sonunda çantama A7R II'yi eklemeye karar verdim. Birkaç gün içinde gelmeli. Şu anda Canon 5D3 ve bir sürü L lensim var - dolayısıyla MB IV adaptörünü de sipariş ettim. Okuduğum adaptör incelemelerine göre, mevcut lenslerimin çoğunun A7R II ile AF'yi çok iyi yapması gerekiyor. Ancak, A7R II'mden en iyi şekilde faydalanmak için yerleşik FE lensler eklemek istiyorum, ki bu lensler genellikle manzara, portre ve sokak fotoğrafları için kullanılacak. Peki hangi FE lensleri düşünmeliyim? İşte mevcut Canon (EF montaj) lens sıram: - EF 8-15mm F4L (harika bir balık gözü zoomu). - EF 24-70mm F2.8L II. - EF 70-200mm F2.8L II. - EF 85mm F1.2L II. - EF 100mm F2.8L - EF 135L F2L (*). - Sigma 35mm F1.4 "Art". - Tamron 150-600mm (EF montaj). * MB kullanarak iyi AF yapmıyor ama zaten satmayı düşünüyordum (belki de 135mm STF ile değiştirebilirim). Aradığım FE lens türleri şunlar: - Manzara fotoğrafları için geniş açılı mı? - Genel zoom (24-70 sınıfı) mu? - Göz AF kullanabilen EF 85mm F1.2L II'ye en yakın FE lens mi? - Yıldız fotoğrafları için koma olmayan geniş diyafram lensler mi? AF lensleri tercih ediyorum ama benim için en önemli şey lens keskinliği (büyük baskıları seviyorum, web için pek fazla çekim yapmıyorum!). Benim için bir sonraki en önemli şey geniş diyafram lenslerdeki bokeh kalitesidir (fiyat da önemli ama keskinlik ve bokeh kalitesi tehlikeye atılıyorsa değil). Evet... küçük bir dolgu flaşı için bir öneri var mı?