A7III üzerine 70-200GM monte edilmiyor/kaydedilmiyor.

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
994
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Üç yıllık 2.8/70-200mm GM objektifim son zamanlarda iki üç yıllık A7III gövdenin birinde ara sıra görünmeme/saptanmama sorunu yaşamaya başladı. Lensi taktığımda F numarası görünmüyor ve ekran siyah kalıyor, ancak birkaç gün beklersem tekrar çalışmaya başlayabiliyor. Garip olan şey, lensin diğer A7III gövdede mükemmel şekilde çalıştığı görünüyor. Burada çok eski bir gönderide okudum ki 70-200mm GM lens, normal bir lensten daha ağır olduğu için kameranın lens montajındaki kilitleme pimini zarar verebilir (ekran görüntüsü aşağıda), ancak 2.8/24-70mm GM lensim o belirli gövdede mükemmel çalışıyor, bu durumda gövde farklı lenslere göre farklı kilitleme pinler mi kullanıyor? Başka kimse bu sorunu yaşadı mı? Dikkat: Yılın bu zamanlarında çalışma fırsatı olmadan, dolayısıyla ülkemdeki en yakın resmi Sony tamircisinde onarımda minimum 14 iş günü sürdüğü söylenmişken, ben tam zamanlı bir profesyonelim ve bu durum beni endişelendiriyor. Hoş geldiniz, sevgili ziyaretçi! Kayıtlı üye olarak burada bir görüntü göreceksiniz... Sadece buradan ücretsiz olarak kaydolun - Yeni üyeleri her zaman memnuniyetle karşılıyoruz!