A7iii ile Ilgili Ayakkabı Bağlantılı Flaşla Beyaz Dengesi ve Pozlama Sorunları

SonyTurk

A7 III
Editör
11 Eyl 2024
965
0
1
Herhangi bir iletişim yöntemi girilmemiş. İstersen buradan profiline ekleyebilirsin.
Herkese selamlar, Son zamanlarda yaşadığım sorunlara çözüm bulamadım, umarım sizler yardımcı olabilirsiniz! Bir A7iii üzerinde 16-35 Zeiss F4 ve TTL modunda Godox V860ii-s hot shoe flaş ile emlak fotoğrafı çekiyorum. İşte karşılaştığım sorunlar: Birincisi, kamerayı otomatik beyaz dengesinde bırakır ve hatta tripod üzerindeyken iki resim çekersem, kamera iki farklı resim üretecek şekilde tepki veriyor. Bir kare tam dengelenmiş renkli olurken diğeri tamamen turuncu/kırmızı olabiliyor. Diğer bir sorunum ise pozlama ve A7iii ile flaş arasındaki iletişimle ilgili. Bir meslektaşım Nikon Z6 ve Canon EOS-R kullanarak çekim yapıyor. Her iki kamerada da doğal 16-35 F4 lensler ve aynı hot shoe ışık var. Beni sinirlendiren şey, hem 3 kamerasını da 1/30, F8 ve ISO 640 olarak ayarladığımız halde, Nikon ve EOS-R kameralarının A7iii'ümden çok daha iyi pozlanmış fotoğraflar üretmeleri. Belli ki sorun lensler veya pozlama ayarlarımızda değil, bu yüzden A7iii menüsünde veya A7iii ile Godox flaş arasındaki iletişimde gizli kalmış bir ayarı kaçırmış olabilirim. Her iki durumda da, ya ISO'yu 1,600-2,000'e çıkarıyor ya da her oda için Godox'un manuel flaş ayarlarını bulmaya ve uğraşmaya mecbur kalıyorum. Bu sorunları çözmeme yardımcı olabilecek bir önerisi olan var mı?